5-21-2216 / wybrane elementy w podkategorii: 21

Przygoda z przedsiębiorczością 

Wydrukuj stronę   Poleć znajomemu

.: e – jak ekskluzywne :.

Na wiele osób jak magnes działają słowa „tylko dla wybranych”, „ekskluzywna oferta”, „tylko na zaproszenia”. Stąd być może coraz większa popularność elitarnych klubów zakupowych. To nic innego jak grupowe zakupy (pisałam o nich tutaj), ale tylko dla wyselekcjonowanych klientów. Taki sposób internetowej sprzedaży święci triumfy w USA oraz krajach Europy Zachodniej. W Polsce dopiero raczkuje, ale eksperci prognozują szybki wzrost przedsiębiorstw z takim modelem biznesowym. Na razie liczą się cztery firmy: BuyVIP i Stilago – obie rodem z Zachodu, oraz rodzime Zlotewyprzedaże.pl i Bao.pl. Jaki jest mechanizm działania ekskluzywnego e-sklepu?
Przede wszystkim ograniczona liczba klientów – tylko ci, którzy uzyskali zaproszenia od znajomych lub są klientami partnerów handlowych zarejestrowanymi w innych systemach sprzedaży. Po drugie – oferowanie niewielkiej liczby marek, za to po niezwykle atrakcyjnych cenach. Po trzecie – optymalne zarządzanie zamówieniami – rezerwowanie u producenta określonej, niewielkiej ilości towaru – w końcu ma być ekskluzywnie.
(kaga)


Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Partnerów Strategicznych Olimpiady: Narodowy Bank Polski i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności