GPW rusza na parkiet
Ruszyły zapisy na akcje Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, która wybiera się na parkiet. Subskrypcja potrwa do 27 października, debiut zaplanowano na 9 listopada.
Podobnie jak w przypadku innych tegorocznych dużych ofert publicznych (PZU, Tauron) w środowisku inwestorów trwa gorąca dyskusja na temat warunków oferty publicznej. Dotyczą one głównie kwestii widełek cenowych (36-43 zł) i maksymalnego limitu akcji na inwestora (100). Ostateczna cena emisji niewątpliwie wpłynie na możliwe do osiągnięcia przez drobnych inwestorów w krótkim okresie zyski. Nie mniejsze znaczenie ma limit akcji na osobę, który bardzo ogranicza wielkość inwestycji do ok. 4000 zł.
Zapraszamy do oceny warunków oferty publicznej GPW. Czy warunki oferty okażą się atrakcyjne dla inwestorów indywidualnych? Ile ostatecznie wyniesie cena emisji i jaka będzie cena w trakcie debiutu? Czy mimo niskiego limitu liczby akcji dojdzie do redukcji zleceń?
Data publikacji: 18.10.2010
Foto: Darrren Hester

