Konkurs "Economy 2050 - zostań autorem science fiction"

„Najlepszym sposobem przewidzenia przyszłości jest wymyślenie jej”.
- Alan Kay

Konkurs Economy 2050 - zostań autorem science fiction był skierowany do osób które chciały podzielić się swoją wizją gospodarki przyszłości. Zadaniem konkursowym było napisanie krótkiego opowiadania z gatunku science fiction ilustrującego wybrany aspekt życia gospodarczego na świecie w roku 2050. Treść opowiadania mogła w szczególności dotyczyć jednego z podanych bloków tematycznych:

  • Pracownik 2050,
  • Konsument 2050,
  • Przedsiębiorca 2050,
  • Menedżer 2050,
  • Państwo 2050,
  • Inny temat gospodarczy osadzony w przyszłości.

Możliwe było również opisanie innego problemu gospodarczego osadzonego w przyszłości.

Prace można było wzbogacić o 3 autorskie rysunki lub autorskie grafiki komputerowe.

Szczegółowe zasady konkursu wskazane są w Regulaminie Konkursu.

Prace można było przesyłać do 6 listopada.

Trzy osobowe Jury Konkursu oceniło nadesłane pod względem formalnym i literackim. Każdy członek Jury ocenił prace na skali od 0 do 10 pkt. W rezultacie wyłoniono trzech laureatów konkursu:

1. miejsce – Konrad Grabowicz, opowiadanie pt. Atlas ciemiężący, 29 pkt. Przesłana praca prezentuje czarną wizję przyszłości, w której ludzkość znajduje się pod panowaniem wszechwładnych korporacji. Opowiadanie ma emocjonującą konstrukcję i wartką akcję.

2. miejsce – Dawid Dębowski, opowiadanie pt. Jaszczurki w 2050 r., 24 pkt. Przesłana praca jest wizją przyszłości, w której gospodarka oparta jest na nowym źródle energii. Główny bohater odkrywa przed czytelnikami tajemnicę tego źródła.

3. miejsce – Tomasz Szreder, opowiadanie pt. Mash, 22 pkt. Opowiadanie jest pokrzepiającą wizją polskiego przedsiębiorstwa, które podbija świat swoim nowym produktem.

Ponadto Jury pragnie podziękować autorom pozostałych opowiadań. Kamila Przytuła w opowiadaniu pt. Lili kreatywnym przedsiębiorcą zaprezentowała interesującą wizję świata przyszłości, w którym rola przedsiębiorcy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Dodatkowo w pracy znalazła się autorska ilustracja. Martyna Cisakowska w pracy pt. Poszukiwanie pracy 2050 ukazała ogromne emocje związane z zakończeniem edukacji i wejściem na rynek pracy. Aleksandra Możejko w opowiadaniu pt. Proste rozwiązania zaprezentowała wizję świata, w którym ludzkość mierzy się z problemem zanieczyszczeń. Powyższe opowiadania zostały ocenione przez Jury na 20 pkt.

Wszystkie wymienione opowiadania zostaną poddane pracy redakcyjnej i opublikowane w specjalnym wydawnictwie.

Laureaci konkursu zostali nagrodzeni piórami marki Waterman.

Testy interaktywne

Jeżeli w analizie opłacalności przedsięwzięcia inwestycyjnego wskaźnik NPV...

inwestycja w badanym okresie...
inwestycja w badanym okresie...
inwestycja osiąga próg...
inwestycja wymaga 100 tys....

Sprawdź się!



Partnerzy Olimpiady Przedsiębiorczości