Olimpiada – nadchodzące terminy

9 stycznia 2012 – ogłoszenie oficjalnych wyników zawodów szkolnych na portalu Olimpiady.

Luty 2012 – 14. edycja warsztatów dla uczniów, prowadzonych przez doktorantów najlepszych uczelni ekonomicznych: „Innowatorium – Tydzień Przedsiębiorczości”. Jeśli pracujesz w szkole w niedużej miejscowości i chciał(a)byś współorganizować kolejną edycję projektu – zgłoś się do nas.

Polecamy

Jak uczyć o społecznej odpowiedzialności – ukazał się właśnie przewodnik dla nauczycieli przygotowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dostępny także w wersji elektronicznej.

What really drives value in corporate responsibility? – polecamy ciekawy artykuł w McKinsey Quarterly o tym jak działania społecznej odpowiedzialności wpływają na wartość firmy.

Raport Cisco o CSR – zobacz opublikowany właśnie raport firmy Cisco o działaniach odpowiedzialnych społecznie podejmowanych przez nią w 2011 roku.

Społeczna odpowiedzialność biznesu – wyzwania stojące przed polskimi przedsiębiorstwami – zapraszamy do zapoznania się z artykułem w dwumiesięczniku SGH i naszej Fundacji: „e-mentor”.

Deloitte 2011 Corporate Responsibility Report – zobacz również raport firmy doradczej Deloitte omawiający m.in. działania CSR jej wybranych klientów.

Z ostatniej chwili – program firmy Renault Szkolne Kluby Bezpieczeństwa zdobył główną nagrodę za najlepszą kampanię CSR w Europie.

Warto zapisać w kalendarzu

Konkurs „Bieguny Ekonomii” – 31 grudnia br. mija termin zgłoszeń do konkursu organizowanego przez Instytut Marka Kamińskiego wspólnie z NBP, partnerem strategicznym naszej Olimpiady.

Z przedsiębiorczego bloga

Co wyróżnia wybitnych – Wygląda na to, że wierzą jedynie w siebie i swój sukces. Może to wystarcza?

Ryzyko działalności – Małe firmy upadają najczęściej, a to ryzyko zwiększa działalność w określonych sektorach. Ranking KUKE.

Sztampowo czy niebanalnie – Co w reklamie lepsze – banał czy oryginalność podejścia? Jednoznacznej odpowiedzi nie ma...

Nasze zasoby

Przypominamy, że dostępne są dla Państwa wartościowe materiały z seminarium nt. CSR, które miało miejsce w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w październiku bieżącego roku.

Idą Święta...

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Państwu, aby w ten wyjątkowy czas Boży Syn przyniósł do wszystkich serc i domów głęboką radość i pokój, a także by te dni pozwoliły Państwu odpocząć w ciepłym rodzinnym gronie.

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).