Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego Newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i uczniów pomocą w zgłębianiu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, a dla tych którzy startują w kolejnych etapach Olimpiady - również cenną inspiracją w przygotowaniach do zawodów.


Olimpiada - nadchodzące terminy

7 marca 2013 - eliminacje okręgowe Olimpiady, w siedzibach pięciu Komitetów Okręgowych

8 marca 2013 - ogłoszenie wyników eliminacji okręgowych Olimpiady

Polecamy

Czynnik ludzki we współczesnym przedsiębiorstwie: zasób czy kapitał? - polecamy publikację Beaty Jamki i zapraszamy do odwiedzenia serwisu internetowego Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH, praktycznateoria.pl, gdzie zapoznać się można z omówieniem tej publikacji.

Z najnowszych zasobów czasopisma e-mentor polecamy:
- Znaczenie studium przypadku jako metody badawczej w naukach o zarządzaniu (dostęp od 26 lutego br.),
- Struktury wsparcia procesu transferu technologii w Polsce na tle doświadczeń europejskich (dostęp od 26 lutego br.).

Grywalizacja - polecamy książkę Pawła Tkaczyka traktującą o jednym z wiodących obecnie trendów marketingowych. Nosi ona tytuł: „Grywalizacja. Jak zastosować reguły gier w działaniach marketingowych”.

Pokolenie Y a innowacyjność - zapraszamy do zapoznania się z wynikami globalnego badania „Millennial Innovation Survey” przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte w 18 krajach świata. Zachęcamy też do lektury całego raportu.

Warto zapisać w kalendarzu

Już w najbliższy weekend - od piątku 1 marca do niedzieli 3 marca - trwać będzie spotkanie Global Service Jam, podczas którego uczestnicy - mając do dyspozycji tylko takie materiały jak papier, nożyczki czy taśma - projektują usługę na zadany temat. W niedzielne popołudnie każdy z prototypów zostanie udostępniony w internecie w formie filmu, zdjęcia lub grafiki. Global Service Jam to wydarzenie ogólnoświatowe - „Dżemy” odbywają się równocześnie w ponad 100 miastach na 6 kontynentach. Do udziału w projekcie zgłaszać się można tylko do 25 lutego br.

Startup School 2013 - ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji szkoły dla początkujących e-przedsiębiorców. Sturtup School to 12-tygodniowy projekt, w czasie którego można zrealizować swój pomysł i zbudować podstawy własnej firmy, mając do dyspozycji opiekę projektową praktyków biznesu, spotkania z doświadczonymi mentorami, możliwość wymiany doświadczeń z alumnami Startup School, a nawet pomoc w pozyskaniu inwestora. Najbliższe spotkanie rekrutacyjne odbędzie się w dniach 9-10 marca 2013 roku.

Jeszcze do 10 marca br. nadsyłać można prace na temat „Nasze finanse. Jak zarządzać, oszczędzać i zarabiać?” w konkursie organizowanym przez Fundację NBP dla zespołów uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Przewidziano wysokie nagrody. Zachęcamy do udziału.

Młodzi Innowacyjni - Krajowa Izba Gospodarcza wraz z partnerami zaprasza do udziału w konkursie dla młodych przedsiębiorców. Mogą w nim uczestniczyć także osoby niepełnoletnie. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 marca br.

Wiosenny dzień otwarty w SGH - już 16 marca br. zapraszamy kandydatów na studia w Szkole Głównej Handlowej do odwiedzenia uczelni i zapoznania się z jej ofertą edukacyjną.

A dzień później - 17 marca br. - w swoje progi zaprasza Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. W trakcie „Drzwi Otwartych” będzie można dowiedzieć się, jakie możliwości czekają na przyszłych studentów i jak funkcjonuje ta prestiżowa uczelnia.

Z przedsiębiorczego bloga

Ekonomia i przesądy - czyli o tym, czy wzrost amerykańskich indeksów zależy od okładki popularnego magazynu sportowego.

Sposób na branding - czyli co to są doodle.

Pierwsze na świecie - czyli o tym, w czym przoduje warszawskie lotnisko.

Co słychać w biznesie

Mówisz po angielsku - będziesz biedny na starość - czyli o tym, czy istnieje zależność pomiędzy językiem, którym się posługujesz a twoimi decyzjami ekonomicznymi.

Wielka Czwórka audytu finansowego - zbyt dominująca! - Brytyjska Komisja ds. Konkurencji krytykuje działalność gigantów księgowych.

Dolina Krzemowa stawia na... hazard w sieci! - czy hazard internetowy stanie się biznesem wartym miliardy dolarów?

Inne zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym 8. edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.