Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

4 kwietnia 2013 - eliminacje centralne Olimpiady w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

5 kwietnia 2013 - ogłoszenie wyników VIII edycji Olimpiady i prezentacja laureatów

15-19 kwietnia 2013 - warsztaty dla młodzieży „Innowatorium - Tydzień Przedsiębiorczości” w Łowiczu

20-24 maja 2013 - warsztaty dla młodzieży „Innowatorium - Tydzień Przedsiębiorczości” w Lubaniu i Garwolinie

10 czerwca 2013 - wręczenie dyplomów i nagród laureatom VIII edycji Olimpiady i ich opiekunom

Polecamy

Młodzi Innowacyjni 2013 - zapraszamy do zapoznania się z relacjami filmowymi i galerią fotografii z III Forum Młodych Przedsiębiorców, które miało miejsce 17 kwietnia br. w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Jednym z gości Forum był Wally Olins, światowej sławy brytyjski specjalista od brandingu, twórca m.in. marki Orange.

Z najnowszych zasobów czasopisma e-mentor polecamy:
   » Poziom kompetencji wirtualnych pokolenia Y i C - ocena na podstawie autodiagnozy studentów (dostęp od 27 kwietnia br.),
   » Możliwości wykorzystania iPada w nauce i szkolnictwie wyższym (dostęp od 27 kwietnia br.).

Debata o przedsiębiorczości - zachęcamy do obejrzenia ciekawej debaty zorganizowanej w ramach Narodowego Programu Przedsiębiorczości, ogólnopolskiej kampanii informacyjno-promocyjnej realizowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Klockonomia - Studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie stworzyli grę ekonomiczną dla licealistów, w której wykorzystują klocki Lego do nauki podstaw ekonomii i zobrazowania procesów gospodarczych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej koncepcji.

Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza 2013 - zachęcamy do zapoznania się z pracami nagrodzonymi w ramach VIII edycji Wiosennej Szkoły Leszka Balcerowicza, trzydniowego seminarium dla studentów zainteresowanych zagadnieniami współczesnej gospodarki. Autorami najlepszych opracowań byli studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Uniwersytetu Warszawskiego.

Młodość czy doświadczenie? - polecamy raport podsumowujący III edycję badań „Bilans Kapitału Ludzkiego” z 2012 roku.

Kopernik dla nauczycieli - zapraszamy do zapoznania się z ofertą, jaką dla szkół i nauczycieli przygotowało Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Warto zapisać w kalendarzu

Indeks dla zuchwałych - Maturzyści z całej Polski już po raz siódmy mogą walczyć o nagrody czternastu wrocławskich uczelni. Rywalizacja wystartowała 22 kwietnia 2013 roku i od tego momentu uczestnicy mają 2 miesiące na zdobycie wymarzonego indeksu. W konkursie „Wrocławski Indeks” mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Warunkiem koniecznym jest świadectwo maturalne uzyskane w 2013 roku lub wcześniej, jednak wiek uczestnika nie może przekroczyć 26 lat.

Do 24 maja br. w siedzibie Oddziału Okręgowego NBP w Krakowie oglądać można wystawę edukacyjną „Euro, waluta europejska”. Przedstawia ona w atrakcyjny sposób m.in. historię wspólnej waluty i strefy euro oraz rolę euro w Unii Europejskiej i w świecie.

Z przedsiębiorczego bloga

Mam talent - czyli o tym, jak szlifować młode talenty.

Era robotów - czyli o tym, czy robotyzacja zabiera nam miejsca pracy.

Walka, ale jakim kosztem - czyli o wojnach cenowych.

Co słychać w biznesie

Jakie informacje kryje Twój kod pocztowy? - dlaczego w sklepach pada pytanie o kod i czy należy go podawać.

Czy Rumuni i Bułgarzy wyprą Polaków z Wysp? - 1 stycznia 2014 r. Wielka Brytania otwiera swój rynek pracy dla kolejnych krajów.

Wielka Brytania nie chce podatku od transakcji finansowych - dlaczego Brytyjczycy kontestują kontrowersyjne przepisy przyjęte przez wiele krajów Unii Europejskiej

Inne zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym 8. edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.