Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

23-30 października 2013 - przyjmowanie zgłoszeń do specjalnego konkursu internetowego pt. „Sukces zostaje w rodzinie” - dla przyszłych zawodników naszej Olimpiady. Firmy rodzinne to ważny element tematyki, której dotyczy tegoroczne hasło zmienne ("Własna firma"), dlatego też pierwszy z serii konkursów towarzyszących Olimpiadzie poświęcony został tej problematyce.

31 października 2013 - zakończenie zapisów do IX edycji. Ostateczny termin wysłania wydrukowanego Zgłoszenia Szkoły do odpowiedniego Komitetu Okręgowego.

Polecamy

Rozpoczęła się rekrutacja do V edycji bezpłatnego projektu Akademia Edukacji Menedżerskiej - kafeteria edukacyjna dla licealistów adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zapisy trwają do 3 listopada br. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego.

II edycja projektu "Link do przyszłości" - Biblioteki, szkoły i inne instytucje z miejscowości do 200 tysięcy mieszkańców mogą dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zorganizować spotkania z młodymi profesjonalistami, którzy jeszcze przed 35. rokiem życia odnieśli sukces zawodowy. Spotkania są bezpłatne. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: http://linkdoprzyszlosci.pl/dla-organizatorow/

ABC wykorzystania mediów społecznościowych w promocji lokalnej marki - zapraszamy do lektury artykułu pani Joanny Poczęsnej z firmy Silence!. Autorka radzi, w jaki sposób właściciel mikroprzedsiębiorstwa powinien zaplanować strategię działania w mediach społecznościowych i podpowiada, jak wykorzystać potencjał poszczególnych serwisów i aplikacji do promocji lokalnego biznesu.

Z najnowszych zasobów czasopisma e-mentor polecamy:
» Ekonomia przyda się w dorosłym życiu, czyli nauka ekonomii oczami nastolatków,
» Wykorzystanie potencjału interaktywnych technologii w procesie dydaktycznym.

Warto zapisać w kalendarzu

„Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym” - X edycja, 21 listopada br., Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Pomimo, iż tytuł konferencji odnosi się do środowiska akademickiego, co roku wielu nauczycieli oświaty korzysta z możliwości zapoznania się z najnowszymi trendami dot. stosowania technologii w nauczaniu. Serdecznie zapraszamy, zgłoszenia przyjmowane są do 12 listopada br.

„Rewolucja w Edukacji” - ogólnopolska konferencja na rzecz zmian w edukacji, Warszawa, 3 grudnia br. Główne zagadnienia: katalizowanie oddolnych zmian, źródła problemów edukacji, nowe finansowanie edukacji. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja „FailWay” - Krajowa Izba Gospodarcza oraz OSM Consult zapraszają na pierwszą w Europie Środkowej konferencję poświęconą zagadnieniu porażki w biznesie. Konferencja odbędzie się 3 grudnia br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej. Udział w konferencji jest płatny.

Z przedsiębiorczego bloga

Zagrożenie dla biznesu - czyli o cyberprzestępczości, która zajmuje 3. miejsce na liście zagrożeń dla biznesu opublikowanej w Lloyd's Risk Index 2013.

Big data - czyli o petabajtach danych, ogromnej liczbie źródeł i algorytmach wyławiania potrzebnych informacji, które są znakiem czasów.

Autor-widmo - czyli o autorach, którzy nie sygnują utworu ani swoim nazwiskiem, ani pseudonimem. Prestiż i sławę pozostawiają zleceniodawcom

Co słychać w biznesie

Japoński Zuckerberg wytycza nowy kierunek - trzydziestopięcioletni Japończyk Yoshikazu Tanaka, okrzyknięty jednym z najmłodszych miliarderów Azji, sam zapracował na swoją fortunę, zajmując się tworzeniem gier na urządzenia mobilne pod marką GREE.

Oryginalne sposoby na odejście z pracy - przykłady najbardziej stylowych „wymówień”.

Australia chroni prywatność „domowych” przedsiębiorców - w Australii wprowadzono nowe regulacje, których celem jest ochrona prywatności osób rejestrujących działalność gospodarczą na adres domowy.

Inne zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym 9. edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.