Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

13 stycznia 2014 - ogłoszenie oficjalnych wyników eliminacji szkolnych na portalu Olimpiady.

Polecamy

Keya Dannenbaum @ The Lean Startup Conference 2013 - zachęcamy do obejrzenia wystąpienia odpowiadającego na pytanie, czy to właśnie pasja wyróżnia skutecznych przedsiębiorców. Nagranie (w języku angielskim) pochodzi z jednej z największych konferencji na świecie poświęconej przedsiębiorczości, innowacyjności oraz start-upom, która odbyła się w grudniu br. w San Francisco.

7 nietuzinkowych historii polskich startupów - zapraszamy do zapoznania się z krótkimi opisami ciekawych polskich start-upów i okoliczności, w jakich powstały.

Ruszył KreoBox - polecamy artykuł na temat uruchomienia portalu społecznościowego, który ma ułatwić kontakty między środowiskiem nauki i biznesu.

Bezpłatne warsztaty z inwestowania na giełdzie - specjaliści giełdowi prowadzący spotkania „Inwestuj świadomie” pokażą, czym kierować się, inwestując na giełdzie. Szkolenia organizowane są w dwudziestu miastach przez domy maklerskie w ramach działań edukacyjnych programu „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie”.

Wystawa „Dzieje bankowości centralnej - Polska i USA” - ekspozycja dostępna jest dla zwiedzających w Oddziale Okręgowym NBP przy Placu Powstańców Warszawy 4 w Warszawie do 11 kwietnia 2014 r. Wystawa podsumowuje 185 lat polskiej bankowości centralnej oraz 100 lat amerykańskiego Systemu Rezerwy Federalnej (Fed).

Warto zapisać w kalendarzu

9 stycznia 2014 r. - wykład z serii „Into the Future(s)” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, podczas którego Paul Rodriguez, ekspert rynków finansowych, opowie o tajnikach analizy technicznej.

14 stycznia 2014 r. - w Sali Notowań GPW w Warszawie odbędzie się Konferencja Corporate governance. Dobre praktyki spółek notowanych na GPW. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Z przedsiębiorczego bloga

Czyżby kolejny strzał w dziesiątkę? - czyli o nowej usłudze operatora pocztowego InPost - Pralniomatach umożliwiających pozostawienie brudnych ubrań i odbiór już wypranych i wyprasowanych. Przedsięwzięcie jest w fazie testowania, a pierwsze urządzenia pojawiły się w Warszawie.

RESPECT po nowemu - czyli o weryfikacji spółek wchodzących w skład RESPECT Index. Tym razem w skład portfela weszły aż 23 firmy.

Nietypowy leasing - czyli o absurdalnej z pozoru usłudze - leasingu ubrań oferowanym przez holenderskiego przedsiębiorcę. Na razie oferta obejmuje jedynie jeansy.

Co słychać w biznesie

„American dream” bujdą? - czyli o badaniach dowodzących, że w Stanach Zjednoczonych trudniej niż w większości innych rozwiniętych krajów jest wznieść się ponad klasę swego urodzenia.

Biznesowe inspiracje: jak zamienić 200 dolarów w majątek - czyli o tym, jak uliczny sprzedawca dysponujący kapitałem w wysokości 200 dolarów dwie dekady później stał się jednym z najznamienitszych przedsiębiorców Liberii.

Bliski Wschód światowym centrum wyższej edukacji? - czyli o współpracy lokalnych uczelni na terenie państw arabskich z renomowanymi amerykańskimi uczelniami oraz o tworzeniu tam ich filii.

Inne zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym 9. edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.