Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

13 stycznia 2014 - podanie oficjalnych wyników eliminacji szkolnych IX edycji Olimpiady na stronie internetowej Olimpiady www.olimpiada.edu.pl

6 marca 2014 - eliminacje okręgowe Olimpiady, w siedzibach 5 uczelni ekonomicznych: w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu

Polecamy

Trendy HR 2013. Elastyczność i zmiana horyzontów - polecamy lekturę raportu firmy konsultingowej Deloitte prezentującego 13 światowych trendów w obszarze rozwoju kapitału ludzkiego. Raport opracowano na podstawie badania przeprowadzonego wśród ponad 1300 przedsiębiorstw z kilkudziesięciu krajów świata.

Mam pomysł i co dalej - polecamy artykuł na temat crowdfundingu, opisujący polskie i zagraniczne portale, za pośrednictwem których można zaprezentować swój start-up i zebrać środki na rozwój swojego biznesu.

Wektory 2013 - 11 stycznia br. wręczono prestiżowe nagrody Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, przyznawane za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości. Zapraszamy do zapoznania się z listą osób nagrodzonych.

Z najnowszych zasobów czasopisma e-mentor polecamy:
- Pomysł biznesowy studentów i bariery wiedzy w jego wdrażaniu,
- Internet jako efektywna przestrzeń edukacyjna.

House of Talents - zachęcamy do zaprezentowania uczniom szkół ponadgimnazjalnych nowego serwisu społecznościowego prowadzonego przez Fundację. W serwisie można uczyć się, inspirować innych, zakładać grupy tematyczne i nawiązywać ciekawe kontakty. Odbiorcy serwisu przygotowują się do olimpiad tematycznych, planują studia na prestiżowych uczelniach oraz poszerzają swoją wiedzę za pomocą kursów i szkoleń. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków MEN w ramach zadania publicznego pt. „Program pomocy wybitnie uzdolnionym uczniom”.

Davos 2014 - do 25 stycznia br. trwa coroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii. Transmisje z kolejnych sesji śledzić można na stronie internetowej Forum.

Warto zapisać w kalendarzu

Do 17 marca br. można wziąć udział w konkursie "Mój nowy NBPortal. Stwórzmy go razem". Do uczestnictwa w nim zaprasza uczniów, studentów i nauczycieli Narodowy Bank Polski. Aby wziąć udział w rywalizacji, należy wypełnić ankietę lub przygotować prezentację. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, a ogłoszenie wyników planowane jest na kwiecień 2014 r.

28 stycznia br. w Łodzi, a 30 stycznia br. we Wrocławiu odbędą się kolejne sesje bezpłatnych warsztatów dotyczących inwestowania na giełdzie. Specjaliści giełdowi prowadzący spotkania „Inwestuj świadomie” pokażą, czym kierować się, dokonując inwestycji. Szkolenia organizowane będą do marca br. w sumie w dwudziestu miastach przez domy maklerskie w ramach działań edukacyjnych programu „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie”.

Z przedsiębiorczego bloga

Kompaktowe państwo - czyli o ekspansji terytorialnej Księstwa Monaco.

Jak cię widzą - czyli o tym, czy uroda wpływa na sukces zawodowy.

Coś za coś - czyli o skandynawskim podejściu do płacenia podatków.

Co słychać w biznesie

Inteligentne... szkła kontaktowe od Google - Gdzie zaprowadzi nas miniaturyzacja urządzeń? Soczewki, nad których produkcją pracuje firma Goolge, umożliwią chorym na cukrzycę pomiar poziomu glukozy we łzach.

Jak oszczędzić na rachunkach za energię - W Wielkiej Brytanii szybko rozwija się rynek urządzeń pomagających gospodarstwom domowym zarządzać poziomem zużywanej energii.

Chiny przed Stanami Zjednoczonymi w handlowym wyścigu - W 2013 r. obroty handlowe Chin osiągnęły 4,2 bln dolarów, co pozwoliło Państwu Środka zdystansować USA.

Inne zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym 9. edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.