Olimpiada - nadchodzące terminy

31 stycznia 2012 - warsztaty z zakresu CSR dla nauczycieli przedsiębiorczości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

20-24 lutego 2012 - 14. edycja warsztatów dla uczniów, prowadzonych przez doktorantów najlepszych uczelni ekonomicznych: „Innowatorium - Tydzień Przedsiębiorczości”; powiat milicki.

1 marca 2012 - eliminacje okręgowe Olimpiady w siedzibach 5 komitetów okręgowych: w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz uniwersytetach ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Polecamy

CSR 2.0. Ewolucja i rewolucja społecznej odpowiedzialności biznesu - polecamy ciekawy artykuł Wayne'a Vissera, założyciela i dyrektora think-tanku CSR International.

Zachęcamy też do zapoznania się z innym artykułem tego autora: CSR in 2052 - Forecasting the Future of Corporate Sustainability and Responsibility.

Ekonomiści: Będzie spowolnienie, ale katastrofy się nie spodziewamy - 10 stycznia br. kilkoro znanych ekonomistów wzięło udział w panelu organizowanym przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich i Szkołę Główną Handlową. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem dyskusji.

Raportowanie społeczne - dla kogo? - Brief TV udostępniła film z rozstrzygnięcia konkursu „Raporty społeczne 2011", w którym nagradzane są najlepsze raporty polskich firm z zakresu CSR.

The Top Ten CSR Reports of 2011 - polecamy subiektywny ranking dziesięciu najlepszych w skali globu raportów CSR na blogu Elaine Cohen, konsultantki CSR.

Blisko 8 tys. raportów CSR firm i organizacji z całego świata znaleźć można w bazie Sustainability Disclosure Database. To nowa baza raportów CSR, administrowana przez Global Reporting Initiative (GRI), umożliwiająca porównywanie firm między sobą.

Warto zapisać w kalendarzu

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej - do 20 stycznia br. można jeszcze zapisać się do udziału w konkursie organizowanym przez Telewizję Polską przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego - partnera strategicznego Olimpiady. Finał już 23 stycznia br. we Wrocławiu a transmisja z finału w TVP1, TVP Polonia tego samego dnia o godz. 20.35.

Communicating CSR: CSR Reporting - towards integrated reporting - do 25 stycznia br. otwarte są zapisy na webinarium nt. raportowania zintegrowanego, organizowane 3 lutego br. (w godz. 11.00 - 12.00) przez CSR Europe.

Z przedsiębiorczego bloga

Polska w modzie - Zagraniczni inwestorzy coraz częściej kierują swoją uwagę ku Polsce. Czy jednak mamy szansę na poprawienie wyników BIZ z rekordowego 2007 roku?

Nowa możliwość - Po ubiegłorocznych zawirowaniach dotyczących systemu emerytalnego od stycznia br. pojawiła się nowa możliwość oszczędzania na „jesień życia”.

Jak to jest z tą etyką - Odwieczny dylemat - czy udzielanie korepetycji jest zgodne z etyką - znalazł swoje odzwierciedlenie w biznesowej rzeczywistości.

Nasze zasoby

Przypominamy, że dostępne są dla Państwa wartościowe materiały z seminarium nt. CSR, które miało miejsce w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w październiku ubiegłego roku.

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).