Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

10 kwietnia 2014 r. - eliminacje centralne Olimpiady (w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie)

19 - 23 maja 2014 r. - odbędzie się XXIII edycja Innowatorium - Tygodnia Przedsiębiorczości, zorganizowana w powiecie ostrowskim

26 - 30 maja 2014 r. - w powiecie makowskim zostanie zorganizowana XXIV edycja Innowatorium - Tygodnia Przedsiębiorczości

Polecamy

Dlaczego własną firmę warto otworzyć już podczas edukacji szkolnej i studiów? Pięć argumentów za tym, aby tak wcześnie rozpocząć pracę na własną rękę, podaje na portalu Entrepreneur.com Jessica Ekstrom, która na uczelni otworzyła swój pierwszy startup (tekst w języku angielskim).

Najlepsze uczelnie na świecie udostępniły nieodpłatnie kursy online dot. przedsiębiorczości społecznej! Ich przegląd można znaleźć w artykule opublikowanym na portalu Ekonomiaspoleczna.pl.

Polecamy lekturę raportu Odpowiedzialny biznes w Polsce - dobre praktyki 2013, który może być źródłem informacji i inspiracji dla wszystkich osób, firm oraz instytucji zajmujących się społeczną odpowiedzialnością biznesu i zrównoważonym rozwojem.

Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą - to warta uwagi publikacja Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, będąca źródłem wiedzy na temat dostępnych na rynku programów i narzędzi pomocy dla przedsiębiorców.

Erasmus dla młodych przedsiębiorców - przyszli przedsiębiorcy, przebywając u swych doświadczonych zagranicznych kolegów, mogą zdobyć umiejętności niezbędne do założenia lub prowadzenia własnej firmy. Umożliwia to program wymiany trwającej od 1 do 6 miesięcy. Pobyt jest częściowo finansowany przez Komisję Europejską.

Warto zapisać w kalendarzu

W dniach 7-8 maja br. odbędą się Dni Przedsiębiorczości Poznań. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli skorzystać z bezpłatnych warsztatów, paneli oraz spotkań z przedsiębiorcami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem.

IV Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, zatytułowana Jak z sukcesem rozwijać swoją firmę, zostanie zorganizowana 21 maja br. w Warszawie. W programie konferencji znajdą się: wykłady plenarne, przestrzeń networkingowa, panel z inspirującymi założycielkami start-upów oraz dodatkowo warsztaty pogłębiające wiedzę - dla chętnych. Udział w konferencji jest płatny.

W dniach 22-24 maja br. w Rzeszowie podczas konferencji Rynek dla Innowacji. Rola ośrodków innowacji i przedsiębiorczości poruszany będzie temat finansowania działalności innowacyjnej w ośrodkach innowacji i przedsiębiorczości. Udział w konferencji jest płatny.

„Strategia” to temat przewodni IX Pomorskiego Forum Przedsiębiorczości, które odbędzie się w dniu 29 maja br. w Gdyni. W programie, oprócz sesji plenarnej otwierającej Forum, zaplanowano spotkania o charakterze warsztatowym w ramach czterech bloków tematycznych - „Finanse Firm”, „Zmiana”, „HR” oraz „Ja jako Przedsiębiorca”. Zaprezentowane zostaną również możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich w latach 2014-2020. Udział w forum jest bezpłatny.

Z przedsiębiorczego bloga

Dłoń na terminalu - czyli o innowacyjnym sposobie płacenia za zakupy za pomocą terminala do skanowania układu żył na dłoni.

W poszukiwaniu równowagi - czyli o równowadze pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, określanej mianem „work-life balance”.

Budowanie przewagi - czyli o poszukiwaniu przewagi konkurencyjnej przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Co słychać w biznesie

Jak się prowadzi biznes z „głową w chmurach”? - technologia pozwalająca na gromadzenie danych elektronicznych na ogromnych serwerach pozwala sięgnąć po swoje dane z dowolnego miejsca na świecie.

Sir Alex Ferguson wykładowcą prestiżowej uczelni - jeden z najwybitniejszych trenerów piłkarskich w historii podjął współpracę z Harvardem, w ramach której poprowadzi wykłady dla przedstawicieli wyższej kadry menadżerskiej.

Chiński portal społecznościowy notowany w USA? - największy portal społecznościowy w Chinach - Weibo - ujawnił plany podboju amerykańskiej giełdy.

Inne zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym 9. edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.