Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

18 - 22 maja 2015 r. - przeprowadzenie XVII edycji projektu Innowatorium Tydzień Przedsiębiorczości w Siemiatyczach (woj. podlaskie)

25-29 maja 2015 r. - przeprowadzenie XXVIII edycji projektu Innowatorium Tydzień Przedsiębiorczości w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie).

10 czerwca 2015 r. - uroczysta gala X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Podczas gali zostaną wręczone dyplomy i nagrody laureatom Olimpiady oraz ich opiekunom merytorycznym.

Polecamy

Wodzeni na ekonomiczne pokuszenie - zachęcamy do lektury wywiadu z dr Łukaszem Woźnym - adiunktem w Katedrze Ekonomii Ilościowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, który prowadzi badania naukowe o roli pokus i samokontroli w wyborach ekonomicznych.

Mapowanie myśli, czyli jak myślą geniusze - zapraszamy do przeczytania wywiadu z Tony’m Buzan’em - twórcą koncepcji map myśli.

Raport „Global Power sof Consumer Products 2015” - gorąco zachęcamy do zapoznania się z rankingiem 250 największych firm z sektora dóbr konsumpcyjnych na świecie wg osiągniętych przychodów.

Warto zapisać w kalendarzu

10 i 12 czerwca br. Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w dwóch wyjątkowych spotkaniach z mistrzami reportażu: Piotrem Nestorowiczem i Magdaleną Grzebałtowską - nominowanymi do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2014. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzą się, na czym polega praca reportażysty oraz będą mogli rozwinąć swoje umiejętności dziennikarskie. Jednym warunkiem udziału w warsztatach jest zapoznanie się z fragmentem lub całą książką prowadzącego wybrane przez uczniów zajęcia. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są odpowiednio do 5 i 7 czerwca br.

Między 1 a 26 czerwca br. zachęcamy do odwiedzenia wyjątkowej wystawy „Polska OdNowa”, która została poświęcona działalności rządu Tadeusza Mazowieckiego. Wystawę można zwiedzać w Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego w Krzyżowej (w województwie dolnośląskim). Organizatorzy przygotowali scenariusz lekcji gotowy do wykorzystania przez nauczycieli, jako wprowadzenie do zwiedzania wystawy oraz materiały pomocnicze.

Do 18 września br. można zgłaszać nauczycieli do IX edycji nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. To nagroda dla nauczycieli, którzy uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych, odgrywają ważne role w szkole i społeczności lokalnej, realizują projekty angażujące młodzież oraz ze swoimi działaniami wychodzą poza ramy szkoły.

Z przedsiębiorczego bloga

Mama i ekonomia - o związku między obchodzonym w Polsce dniem matki a ekonomią.

Wprost z drukarki - o współpracy firmy Organovo (która wykorzystując drukarki 3D opracowała w pełni zautomatyzowany sposób „biodruku” ludzkich tkanek) i L’Oreal - światowego potentata na rynku kosmetycznym.

Edukacja na miarę - o AltSchool - systemie nauczania szytym na miarę XXI wieku.

Co słychać w biznesie

Nowe technologie w sklepie obuwniczym - o najnowszych rozwiązaniach technologicznych, które z powodzeniem wdraża firma Clarks - potentat na brytyjskim rynku obuwniczym.

Wizytówki mogą być... cool - o tym, jak tradycyjna wizytówka może stać się dziełem sztuki.

Kolejny śmiały chiński projekt - czyli o śmiałym projekcie Chińskich władz, które planują wybudować jedną z najdłuższych linii kolejowych w Ameryce Południowej.

Inne zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym 10. edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.