Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

10 czerwca 2015 - uroczysta Gala X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

20 czerwca 2015 - seminarium dla nauczycieli przedsiębiorczości „Wprowadzenie do zarządzania projektami” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

3 lipca 2015 - seminarium dla nauczycieli przedsiębiorczości „Trening kreatywności” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Polecamy

Gala X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości - to była szczególnie uroczysta gala - dziesiąte urodziny Olimpiady w Pałacu Prezydenckim! Laureatów gościł Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski, Minister w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński, wiceminister edukacji narodowej Ewa Dudek i wielu znakomitych gości. Podczas gali partnerom oraz współorganizatorom Olimpiady zostały wręczone listy z podziękowaniami od Prezydenta, a laureaci otrzymali nagrody. Zachęcamy do obejrzenia reportażu fotograficznego z uroczystości.

Przekonaj inwestora do swojej firmy. Jak to zrobić? - o tym, jak wzbudzić zainteresowanie własnym biznesem opowiada inwestor i prezes firmy SpeedUp Group Bartłomiej Gola.

Co musi zrozumieć start-upowiec, aby stać się biznesmanem? - o tym, czym jest przedsiębiorczość i o różnicach między biznesmenem a start-upowcem opowiada inwestor Arkadiusz Hajduk.

Firmy nowoczesnej gospodarki zwiększają zatrudnienie - o wynikach najnowszego raportu "Zatrudnienie w Nowoczesnej Gospodarce Q1 2015" opracowanego przez ADP Polska.

Warto zapisać w kalendarzu

18 czerwca br. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wykładzie „Czy wszystko (w ekonomii) jest względne?”. Wykład stanowi piąte spotkanie z cyklu „Zaufanie i przedsiębiorczość”.

W dniach 20-21 czerwca br., na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu zostanie zorganizowana Konferencja Naukowa „Strefa Euro - stan i wyzwania”. Konferencja ma charakter otwarty. Jej szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Katedry Teorii Pieniądza i Polityki Pieniężnej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

29 czerwca br. Instytut Gospodarki Światowej SGH zaprasza na bezpłatne wydarzenie pt. New Forms of Innovation and Their Impact on Competitiveness: Enterprise, Industry and Country Perspective. Podczas wydarzenia będą poruszane zagadnienia dotyczące innowacji w gospodarce światowej, innowacyjności Polski, innowacji w Chinach i w Rosji oraz polityki konkurencyjności. Swój udział można zgłaszać do 20 czerwca br. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia.

Z przedsiębiorczego bloga

Spóźnialscy - o wynikach badań Agencji Work Service nad przyczynami spóźnień do pracy.

Pojemny rozwój - o różnicy między doradcą, mentorem a coachem oraz oferowanych przez nich usługach wpływających na rozwój zawodowy i osobisty.

Standardowo czy nie - o wynikach raportu Międzynarodowej Organizacji Pracy opisującego plusy i minusy pracy etatowej i nieetatowej.

Co słychać w biznesie

Czy istnieje cement w rolkach - o innowacyjnym wynalazku dwóch amerykańskich przedsiębiorców, którzy zamierzają podbić rynki afrykańskie.

YouTube otwiera się na nowych klientów - o nowym pomyśle firmy Google zamierzającej stworzyć serwis internetowy dla fanów gier komputerowych.

Apple i IBM razem dla osób starszych - o współpracy firm Apple i IBM, które wychodzą naprzeciw osobom po 65. roku życia.

Inne zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym 10. edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.