Olimpiada – ostatnie wydarzenia
i nadchodzące terminy

31 stycznia 2012 – w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie miały miejsce warsztaty z zakresu CSR dla nauczycieli przedsiębiorczości. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami i filmami ze spotkania.

20-24 lutego 2012 – 14. edycja warsztatów dla uczniów, prowadzonych przez doktorantów najlepszych uczelni ekonomicznych: „Innowatorium – Tydzień Przedsiębiorczości”; powiat milicki.

1 marca 2012 – eliminacje okręgowe Olimpiady w siedzibach 5 komitetów okręgowych: w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz uniwersytetach ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

2 marca 2012 – ogłoszenie wyników zawodów okręgowych na portalu Olimpiady.

Polecamy

Poznaliśmy najbardziej nieodpowiedzialne firmy na świecie: w głosowaniu internautów nagroda Public Eye Award została przyznana brazylijskiej firmie za inwestycję, która pociągnęła za sobą duże wysiedlenia i zniszczenia środowiska, a w głosowaniu ekspertów wygrał brytyjski bank za spekulacje żywnością, co uderza w osoby najuboższe.

Polecamy cykl filmów o odpowiedzialnym biznesie „CSR w kadrze”, przygotowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy ze swoimi partnerami.

Rozpoczęły się konsultacje społeczne raportu „Wizja zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu 2050”, opracowanego w ramach projektu Vision 2050 w Polsce, którego koordynatorem jest firma konsultingowa PwC. Zachęcamy do zapoznania się z wersją roboczą raportu – jeszcze do 29 lutego br. można zgłaszać do niej uwagi.

Zakończyło się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami filmowymi z wystąpień, paneli dyskusyjnych i wywiadów z uczestnikami.

Jako ciekawostkę proponujemy Państwu zapoznanie się z filmami biorącymi udział w corocznym festiwalu filmowym organizowanym pod egidą The Center for Corporate Citizenship, oraz oddanie głosu na ulubiony film. Biorąc udział w festiwalu firmy mają okazję zaprezentować w jaki sposób angażują się w sprawy społeczne. Głosowanie internautów potrwa do 3 marca br. i wyłoni 10 finalistów, których oceni następnie jury konkursu.

Warto zapisać w kalendarzu

20 lutego br. (dziś) w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie ma miejsce konferencja pod honorowym patronatem wicepremiera Waldemara Pawlaka, pt. „Społeczna odpowiedzialność handlu – nowe wyzwania”. W najbliższych dniach na stronie jednego z organizatorów udostępnione zostaną materiały pokonferencyjne.

Z kolei 23 lutego br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Czy przedsiębiorstwu opłaca się społeczna odpowiedzialność biznesu?”, organizowana przez Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH.

Od 13 lutego do 16 marca br. trwają zgłoszenia do projektu Pracownie Orange. Do wygrania 50 pracowni internetowych dla miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji.

29 marca br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędą się Targi CSR. Zachęcamy do odwiedzenia stolicy tego dnia.

Z przedsiębiorczego bloga

Z cudzym logo – Czy franczyza zawsze się opłaca?

Na wyłączność – Nasza Klasa Sp. z o. o. podjęła wyłączną współpracę z TNS OBOP, dotyczącą społecznych i rynkowych badań online.

GPW na Catalyst – od 20 lutego br. na rynku Catalyst można handlować obligacjami warszawskiej GPW.

Nasze zasoby

Przypominamy, że dostępne są dla Państwa wartościowe materiały i filmy z seminarium nt. CSR, które miało miejsce w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w październiku ubiegłego roku...

...jak również materiały i filmy z warsztatów nt. CSR, które odbyły się w SGH 31 stycznia br.

Zapraszamy też na naszą platformę e-learningową, gdzie obok dwóch modułów z obszaru CSR, znajdą Państwo kilkanaście innych pozycji (modułów i filmów) z zakresu zarządzania i ekonomii. Dostęp na platformę – po zalogowaniu.

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).