Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

do 30 listopada 2015 – potwierdzenie otrzymania testów poprzez stronę www.panel.olimpiada.edu.pl

3 grudnia 2015 – eliminacje szkolne XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

3 grudnia 2015 (godzina 12.00) – publikacja klucza do testu eliminacji szkolnych na portalu Olimpiady

7 grudnia 2015 – ostateczny termin wysyłania protokołów z eliminacji szkolnych (decyduje data stempla pocztowego)

8 grudnia 2015 – podanie szacunkowych progów punktowych kwalifikujących do eliminacji okręgowych Olimpiady

Polecamy

Materiały z seminarium dotyczącego tematu przewodniego XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości – zachęcamy do zapoznania się z obszernymi fragmentami wykładów zaprezentowanych na ogólnopolskim seminarium naukowym dla nauczycieli podstaw przedsiębiorczości. Seminarium odbyło się 13 listopada 2015 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Dotyczyło zagadnień związanych z hasłem przewodnim XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność”.

Jakie jest nasze społeczeństwo? Wyniki „Diagnozy Społecznej 2015” – zachęcamy do zapoznania się z wynikami badania „Diagnoza Społeczna”. Już po raz ósmy zespół badawczy pod kierunkiem prof. Janusza Czapińskiego zapytał Polaków o standard ich życia.

I ty możesz odnieść sukces – zachęcamy do zapoznania się z recenzją bestsellera „Praktyczne MBA” autorstwa Suzy i Jacka Welchów.

Google stworzy w Polsce ekosystem startupowy – zapraszamy do przeczytania wywiadu z szefem Campus Warsaw, który opowiada, dlaczego Google postanowił stworzyć w Polsce startupowy kampus i jaki będzie to miało wpływ na rozwój polskiej gospodarki.

Czy Polska jest skazana na stagnację w rozwoju – zapraszamy do wysłuchania wywiadu z ekspertami firmy doradczej Deloitte, którzy rozmawiali na temat potencjału oszczędności krajowych w finansowaniu długoterminowego wzrostu gospodarczego w Polsce.

Warto zapisać w kalendarzu

11 grudnia br. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza na bezpłatne międzynarodowe seminarium naukowe pt. „Strefa realna i system finansowy – relacje i uwarunkowania”. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową do 9 grudnia br.

11 grudnia w Opolu i 17 grudnia w Gliwicach Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w grze symulacyjnej „Nasza Europa – nasza przyszłość”. Gra skierowana jest do osób zainteresowanych polityką, przestrzenią społeczną i prawami mniejszości oraz chcących zapoznać się z procesami podejmowania decyzji politycznych i społecznych. Zgłoszenia drogą mailową będą przyjmowane do 7 grudnia br.

14 grudnia br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się bezpłatna jednodniowa konferencja „Eco-innovations in cities” podsumowująca projekt „Ekoinnowacje w mieście”. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 grudnia br.

Z przedsiębiorczego bloga

Pierwszy od 2001 – o ogłoszonej 21 listopada br. upadłości Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Banku).

Wywróżone – o wynikach badania CBOS-u z 2011 roku dotyczącego korzystania przez Polaków z horoskopów i porad wróżbitów.

Statystycznie rzecz biorąc – o raporcie Narodowego Banku Polskiego dotyczącym zamożności Polaków.

Co słychać w biznesie

Jak otworzyć chińską restaurację w Chinach – o sukcesie pierwszej amerykańsko-chińskiej restauracji w Chinach.

Czy styl zarządzania Jobsa jest gwarancją sukcesu – o różnych stylach zarządzania i ich wpływie na efektywność organizacji.

Finlandia wylęgarnią gier mobilnych – o głównych czynnikach rozwoju fińskiego rynku gier mobilnych.

Nasze zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym XI edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.