Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

11 stycznia 2017 roku – ogłoszenie oficjalnych wyników XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2017 roku życzą organizatorzy XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

Polecamy

Ranking „Forbesa”: Liderzy Biznesu 2016 - przedstawiamy dziesięciu Liderów Biznesu 2016 roku wybranych z puli 50 kandydatów. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasował się Przemysław Krych, właściciel Griffin Real Estete – firmy zajmującej czołowe miejsce na rynku nieruchomości, która może się pochwalić niedawną inwestycją w warszawską Halę Koszyki.

Święta rozpoczynają sezon na pracę – w grudniu zapotrzebowanie na pracowników potrafi być nawet o 50% wyższe niż w innych miesiącach. Z danych Workservice wynika, że w 2016 roku stawki godzinowe przekraczają 13 złotych brutto, a więc poziom, który od stycznia przyszłego roku będzie stanowił nową godzinową płacę minimalną.

10 porannych rytuałów najskuteczniejszych liderów – w artykule porównano poranki przywódców światowych oraz liderów największych i najszybciej rozwijających się firm. Czy mają coś ze sobą wspólnego? Czy ich nawyki mogą być przydatne dla nas? Na te i inne pytania odpowiedzi szuka autor tekstu.

Raport: Zakupy Świąteczne 2016 - zachęcamy do zapoznania się z raportem firmy doradczej Deloitte, w którym przedstawiono bieżące trendy i zmiany w nawykach zakupowych Polaków i Europejczyków.

Warto zapisać w kalendarzu

1 stycznia 2017 roku rozpocznie się rejestracja na czternastą edycję Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. To program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, prowadzony za pośrednictwem internetu. Projekt ruszy 5 kwietnia 2017 roku.

12 stycznia 2017 roku Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Warszawie zaprasza na debatę pt. „O potrzebie filozofii w naukach ekonomicznych” organizowaną w ramach konwersatorium „Czwartki u Ekonomistów”.

do 15 stycznia 2017 roku licealiści z całej Polski mogą zgłaszać się do III edycji konkursu „High School Business Challenge”. Jego organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe Biznesu działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Konkurs ma charakter drużynowy (mogą wziąć w nim udział zespoły liczące od 3 do 5 osób). Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest 10000 zł. Pozostali laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej konkursu www.businesschallenge.pl

19 stycznia 2017 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zaprasza na piętnaste spotkanie z cyklu „Zaufanie i Przedsiębiorczość”. Temat wykładu brzmi: „Jak odbudować utracone zaufanie, czyli pomiędzy otwartością, odpowiedzialnością a wybaczaniem”.

Z przedsiębiorczego bloga

Życie na kredyt – o wynikach raportu „Postawy finansowe Europejczyków” przygotowanego przez Millward Brown.

Typowy gracz giełdowy – o wynikach badań prowadzonych już po raz czternasty przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, które swoim zasięgiem objęły 5012 statystycznych graczy giełdowych.

Niedobór talentów – o badaniach przeprowadzonych przez agencję zatrudnienia ManpowerGroup, z których wynika, że 45% polskich firm cierpi z powodu braku wykwalifikowanych pracowników fizycznych.

Co słychać w biznesie

Koniec ze sjestą w Hiszpanii? – o powodach planowanej zmiany strefy czasowej w Hiszpanii, której skutkiem będzie likwidacja hiszpańskiej tradycyjnej sjesty w ciągu dnia.

Zmowa cenowa na rynku farmaceutycznym? – o skutkach zmowy cenowej firm farmaceutycznych z USA, Indii i Australii.

Automatyzacja doprowadzi do wzrostu liczby dobrze płatnych miejsc pracy? – o tym, dlaczego dzięki automatyzacji rynek pracy zmieni się, ale wbrew obawom, na korzyść pracowników.

Nasze zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym XII edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.