Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

8 lutego 2017 r. – termin nadsyłania wniosków o zwrot kosztów noclegu zawodników eliminacji okręgowych.

2 marca 2017 r. – eliminacje okręgowe XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

3 marca 2017 r. – ogłoszenie oficjalnych wyników eliminacji okręgowych na portalu Olimpiady.

Polecamy

6 Polaków w rankingu „30 under 30” - amerykański Forbes po raz kolejny opublikował listę młodych, zdolnych i innowacyjnych europejczyków, którzy nie ukończyli jeszcze 30 roku życia. Wśród nich znalazło się, aż 6. naszych rodaków, którzy zostali wyróżnieni w takich kategoriach, jak technologie, przemysł, czy przedsiębiorczość społeczna.

Najciekawsze innowacyjne projekty 2016 - polskie firmy są coraz bardziej innowacyjne w projektowaniu nowych rozwiązań. Zachęcamy do zapoznania z najbardziej interesującymi projektami minionego roku.

2017 rokiem rywalizacji o pracowników - jak podkreślają eksperci Work Service w rozpoczynającym się nowym roku firmy będą jeszcze w większym stopniu rywalizować o pracowników. Dla kandydatów to dobry moment na spełnienie noworocznych postanowień dotyczących zmiany zatrudnienia.

7 podstaw sukcesu w biznesie - na osiągnięcie sukcesu w biznesie mają wpływ przede wszystkim pracownicy. W wielu organizacjach powraca trend aktywnego włączania pracowników w działalność oraz planowanie strategii firmy. Jakie inne czynniki wpływają na sukces organizacji? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

12 filmów, które każdy lider powinien obejrzeć - zachęcamy do zapoznania się z listą filmów, które mogą stanowić źródło inspiracji dla każdego, kto chce zostać liderem.

Warto zapisać w kalendarzu

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości po raz XVI będzie realizować program stypendiów pomostowych skierowanych do maturzystów z małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą podjąć naukę na wyższych uczelniach. Program, poprzez ufundowanie stypendium na I rok studiów, wspiera młodych ludzi i stanowi furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata. Stypendyści, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, mają szansę uzyskać dalsze wsparcie. Nowa edycja ruszy na wiosnę bieżącego roku. Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie internetowej http://www.stypendia-pomostowe.pl

2 lutego br. Polskie Towarzystwo Ekonomiczne zaprasza do uczestniczenia w debacie w ramach cyklu Forum Myśli Strategicznej nt. „Czy polska gospodarka potrzebuje dalszej prywatyzacji?”. Dyskusję poprowadzi prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

22 lutego br. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zachęca do rejestracji do Akademii Lidera. To cykl warsztatów organizowanych przez członków Koła Naukowego Konsultingu. Skierowane są do początkujących liderów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z kierowaniem grupą. Warsztaty przeprowadzą doświadczeni trenerzy biznesu, którzy zawodowo prowadzą szkolenia z zakresu przywództwa oraz skutecznej pracy zespołowej.

3 marca br. Fundacja Think!, organizator Programu Tydzień dla Oszczędzania, zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym warsztacie z zakresu przedsiębiorczości dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku. Zapisy przejmowane są przez formularz rejestracyjny.

Z przedsiębiorczego bloga

Zakupy na nowo - o nowej aplikacji SeeYou, dzięki której klienci sklepów mogą za pośrednictwem własnego telefonu zapłacić za produkt bez konieczności stania w kolejce.

Przez telefon - o uruchomionej nowej infolinii Ministerstwa Rozwoju, dzięki której przedsiębiorca może dopełnić formalności związanych z założeniem własnej działalności gospodarczej.

Czarny prestiż - o karcie Czarny Centurion – jednym z najbardziej ekskluzywnych środków płatniczych na całym świecie.

Co słychać w biznesie

8 najbogatszych versus 3,6 mld najbiedniejszych – o raporcie grupy Oxfam International, w świetle którego ośmiu najbogatszych dysponuje majątkiem tak wielkim jak 3,6 mld najbiedniejszych.

Obrońcy zwierząt kupili udziały w Louis Vuitton – o powodach zakupienia akcji firmy Louis Vuitton Moet Hennessey przez aktywistów z organizacji PETA.

Smart – dom może posłużyć jako broń? – o tym, jak chronić się przed atakami hakerów, których celem są urządzenia elektroniczne z dostępem do internetu.

Nasze zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym XII edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.