Olimpiada – nadchodzące terminy

4 kwietnia 2012 – termin nadsyłania prezentacji na eliminacje centralne.

12 kwietnia 2012 – eliminacje centralne Olimpiady w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

13 kwietnia 2012 – ogłoszenie listy laureatów VII edycji Olimpiady.

Polecamy

Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu - na początku marca ruszył nabór do II edycji konkursu "Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu", organizowanego przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Laureatów konkursu poznamy we wrześniu br.

Badanie nt. CSR - ogłoszono wyniki badania nt. CSR przeprowadzonego w grudniu 2011 r. przez PARP w mikro, małych, średnich i dużych firmach. Zachęcamy do zapoznania się z raportem z badania oraz z prezentacją jego wyników.

CSR: dobrowolny przymus - Komisja Europejska proponuje by duże firmy przyjęły dodatkowe obowiązki z zakresu CSR. Eksperci protestują.

Jak uwolnić przedsiębiorczość w Polsce – zastanawiają się w swoim raporcie eksperci Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Odpowiedzialna Małopolska – zapraszamy do odwiedzania regionalnego serwisu informacyjnego, poświęconego zagadnieniu społecznej odpowiedzialności biznesu. W serwisie można m.in. znaleźć przykłady dobrych praktyk z regionu.

Wykłady w PKiN-ie – informujemy o cyklu otwartych wykładów nt. przedsiębiorczości prowadzonych co czwartek w Pałacu Kultury i Nauki przez ekspertów z Centrum im. Adama Smitha oraz przedsiębiorców. W programie m.in. o tym jak założyć startup i przekonać do tego inwestorów.

Warto zapisać w kalendarzu

Festiwal CSR w Krakowie – na krakowskich uczelniach trwa w dniach 13-16 marca br. zorganizowany z inicjatywy studentów festiwal CSR. Wstęp otwarty. Materiały z festiwalu zostaną udostępnione na jego stronie internetowej.

GO!spodarka – 23 marca br. współorganizatorzy Olimpiady, uniwersytety ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu, zapraszają na Forum Ekonomiczne GO!spodarka organizowane z inicjatywy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Wśród prelegentów m.in. prof. Jerzy Buzek, prof. Witold Orłowski i prof. Dariusz Rosati. Forum – adresowane m.in. do uczniów szkół średnich – odbywać się będzie na 6 uczelniach wyższych, połączonych za pośrednictwem telemostu internetowego.

Wiosenny Dzień Otwarty w SGH – już 24 marca br. To ciekawa propozycja dla przyszłych studentów – będzie można zwiedzić uczelnię i porozmawiać z jej przedstawicielami.

Doktorat honoris causa SGH – z kolei 26-28 marca br. zapraszamy do SGH na wykłady z zakresu zrównoważonego rozwoju, które wygłosi profesor Sándor Kerekes z Uniwersytetu Corvinusa w Budapeszcie, a 29 marca br. – na uroczystość nadania profesorowi Kerekesowi doktoratu honoris causa Szkoły Głównej Handlowej.

Tydzień z Internetem 2012 – pod tym hasłem w dniach 26-30 marca trwać będzie ogólnoeuropejska kampania. Do włączenia się w to przedsięwzięcie zaproszone są biblioteki, szkoły, domy kultury, pracownie komputerowe i inne instytucje oferujące publiczny dostęp do Internetu. Zgłoszenia do projektu – tylko do 19 marca br. W ubiegłorocznej akcji wzięło udział ponad 112 tys. osób z blisko 30 krajów, w tym niemal 7 tys. z Polski.

Targi CSR - 29 marca br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędą się Targi CSR, W trakcie targów przewidziano m.in. uroczyste ogłoszenie raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2011. Dobre praktyki", publikowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Seminarium CSR w Krakowie – 30 marca br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbędzie się spotkanie w ramach seminarium CSR. Będzie to wykład pt. „Władza i społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw. Perspektywa instytucjonalna”.

Godzina dla Ziemi WWF - już 31 marca br. Podczas ubiegłorocznej akcji na 1 godzinę światło w swoich domach i biurach zgasiły setki milionów ludzi w ponad 4 tysiącach miast w 135 krajach świata. Organizator akcji – WWF – zaprasza szkoły do aktywnego w niej udziału. Zgłoszenia do 28 marca br., a do wygrania bilety do kina.

Z przedsiębiorczego bloga

Dzień Konsumenta – co przygotowały z tej okazji organizacje konsumenckie?

Na marginesie – w porównaniu do innych krajów europejskich telepraca w Polsce jest wciąż rzadkim zjawiskiem.

Być kobietą – czyli jak radzą sobie w biznesie przedsiębiorcze panie.

Nasze zasoby

Przypominamy, że dostępne są dla Państwa wartościowe materiały i filmy z seminarium nt. CSR, które miało miejsce w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w październiku ubiegłego roku...

...jak również materiały i filmy z warsztatów nt. CSR, które odbyły się w SGH 31 stycznia br.

Zapraszamy też na naszą platformę e-learningową, gdzie obok dwóch modułów z obszaru CSR, znajdą Państwo kilkanaście innych pozycji (modułów i filmów) z zakresu zarządzania i ekonomii. Dostęp na platformę – po zalogowaniu.

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).