Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

2 marca 2017 rok – eliminacje okręgowe XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

3 marca 2017 r. – ogłoszenie oficjalnych wyników eliminacji okręgowych XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

Polecamy

Najmłodsi w rankingu 100 Najbogatszych Polaków – zachęcamy do zapoznania się z listą 100 najmłodszych-najbogatszych Polaków opublikowaną przez miesięcznik „Forbes”. W pierwszej dziesiątce znaleźli się między innymi Dominika i Sebastian Kulczyk, spadkobiercy fortuny ojca oraz Edgar Łukaszewicz, syn zmarłego założyciela Lucas Banku i Eurobanku.

7 inspiracji od najlepszych firm na świecie: jak stworzyć organizację, w której chce się pracować? - magazyn „Fortune” i organizacja 100 Best Companies to Work For opublikowały ranking najlepszych firm na świecie. Na czym polega ich sekret i czego można się od nich nauczyć? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Zarządzanie sytuacyjne. Czy to nie zbyt proste, by mogło być prawdziwe? – w koncepcji zarządzania sytuacyjnego występują cztery różne style zarządzania, przy czym każdy z nich jest odpowiedni w zależności od poziomu dojrzałości pracownika. Ich znajomość ułatwia zarządzanie personelem i sprzyja kształtowaniu właściwych postaw wśród pracowników.

Już niemal 40% firm planuje zatrudnić pracowników z Ukrainy – z najnowszego raportu Work Service „Barometru Rynku Pracy VII” wynika, że już 4 na 10 firm chce zatrudnić pracowników z Ukrainy na wolne wakaty. Pracodawcy zgłaszają coraz większe zapotrzebowanie na wykwalifikowane kadry. Muszą jednak pamiętać, że legalne zatrudnienie pracowników zza wschodniej granicy nie zawsze jest tańsze.

Warto zapisać w kalendarzu

4 marca br. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zaprasza do wzięcia udziału w grze miejskiej śladem miejsc kultury w Katowicach #KultKato. W grze mogą wziąć udział dwuosobowe zespoły, z których co najmniej jedna osoba musi mieć ukończone 18 lat. Podczas zabawy na zawodników czekają zestawy pytań z takich dziedzin jak muzyka, film, sztuka, literatura czy teatr. Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody i upominki ufundowane przez sponsorów konkursu.

9 marca br. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz firma Deloitte zapraszają na spotkanie z Peterem Leachem, autorem książki „Firmy rodzinne. Wszystko, co istotne”.

12 marca br. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zaprasza na Dni Otwarte. Podczas spotkania kandydaci poznają ofertą edukacyjną, spotkają się z doradcą zawodowym, zobaczą jak mogą rozwijać swoją karierę już podczas studiów oraz wezmą udział w spotkaniu z młodymi naukowcami UEP.

18 marca br. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza na Dzień Otwarty. W programie między innymi odwiedziny w punkcie informacyjnym, w którym kandydaci dowiedzą się, jak aplikować na studia, rozmowy ze studentami, którzy działają w kołach naukowych i organizacjach studenckich, prezentacja bogatej oferty zagranicznych wymian studenckich przygotowana przez Centrum Programów Międzynarodowych oraz udział w inspirującym wykładzie.

Z przedsiębiorczego bloga

Ach, ten Facebook – o skutach digitalizacji społeczeństwa.

Zrównoważony pod lupą – o wynikach rankingu Global 100, w którym zostały porównane najbardziej zrównoważone firmy świata.

Jeszcze nie telemedycyna, ale... – o aplikacji mobilnej HomeDoctor.pl, która łączy lekarzy pierwszego kontaktu z pacjentami.

Co słychać w biznesie

Siedmiolatka dostanie pracę w Google? – o reakcji firmy Google na list uczennicy szkoły podstawowej, której marzeniem jest praca w strukturach przedsiębiorstwa.

3 błędy w mowie ciała niweczące sprzedaż – o najczęściej popełnianych błędach sprzedawcy podczas komunikacji niewerbalnej z klientem.

Sezonowe wyprzedaże pogrążają detalistów?! – o skutkach niedostosowania oferty produktów i usług do potrzeb współczesnych konsumentów.

Nasze zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym XII edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.