Olimpiada – ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

12 kwietnia 2012 odbyły się eliminacje centralne Olimpiady w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Znamy więc już zwycięzców VII edycji zawodów – zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów.

20 kwietnia 2012 – warsztat metodyczny dla nauczycieli przedsiębiorczości, poświęcony możliwościom zastosowania nowoczesnych technologii w nauczaniu, w SGH.

23-27 kwietnia 2012 – XV edycja projektu Innowatorium – Tydzień Przedsiębiorczości; tym razem w Praszce.

Polecamy

Inspirator 2.0, czyli pracowniczy wolontariat kompetencji z wykorzystaniem Internetu – zapraszamy do zapoznania się z najnowszą publikacją Instytutu Spraw Publicznych na temat wolontariatu pracowniczego.

Entrepreneurship Education at School in Europe – polecamy raport opracowany pod patronatem Eurydice, na temat nauczania przedsiębiorczości w szkołach w Europie.

Zapraszamy też na stronę polskiego biura Eurydice, gdzie zapoznać się można z innymi raportami z obszaru edukacji w krajach europejskich.

Wspólna odpowiedzialność. Rola marketingu – polecamy publikację z zakresu marketingu i społecznej odpowiedzialności biznesu, firmowaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Opracowanie zawierające 20 artykułów, 6 wywiadów z ekspertami, przegląd kodeksów branżowych oraz studia przypadków oraz analizy i badania dostępne jest w postaci pliku PDF.

Warto zapisać w kalendarzu

34. Tydzień Gospodarczy – zapraszamy do wzięcia udziału w 34. Tygodniu Gospodarczym, odbywającym się w dniach 16-20 kwietnia 2012 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Tematem przewodnim Tygodnia będzie zagadnienie etyki w biznesie. W ramach projektu odbędą się ciekawe wykłady, spotkania z interesującymi gośćmi, debaty oraz przydatne szkolenia.

Pociąg do CSR – 18 kwietnia br. rusza cykl bezpłatnych warsztatów, odbywających się na sześciu warszawskich uczelniach (SGH, SGGW, UW, UKSW, Politechnika Warszawska, Akademia Leona Koźmińskiego). Warsztaty potrwają do 26 kwietnia.

New Media Day – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zaprasza 25 kwietnia br. na dzień nowych mediów. W tym dniu przedstawiciele biznesu poprowadzą otwarte wykłady i warsztaty z zakresu szeroko rozumianych nowych mediów.

Przedsiębiorstwa rodzinne wobec wyzwań przyszłości – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaprasza 26 kwietnia br. na otwartą konferencję podejmującą tematykę związaną z zarządzaniem i dziedziczeniem przedsiębiorstw rodzinnych w Polsce i na świecie.

Dobroczyńca Roku 2011 – do 30 kwietnia br. można oddawać głosy na swoich faworytów w ogólnopolskim konkursie nagradzającym społeczne zaangażowanie przedsiębiorstw. Konkurs organizowany jest nieprzerwanie od 1997 r.

Z przedsiębiorczego bloga

Ubezpieczenie lekowe – od niedawna PZU ma w swojej ofercie nowe ubezpieczenie grupowe.

iNKubator – nowa propozycja NK.pl dla osób, które zamierzają prowadzić swoją działalność gospodarczą w branżach związanych z internetem i nowymi technologiami.

Gospodarcze prognozy – czyli jak na podstawie popytu na szminki przewidzieć nadciągającą recesję.

Nasze zasoby

Przypominamy, że dostępne są dla Państwa wartościowe materiały i filmy z seminarium nt. CSR, które miało miejsce w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w październiku ubiegłego roku...

...jak również materiały i filmy z warsztatów nt. CSR, które odbyły się w SGH 31 stycznia br.

Zapraszamy też na naszą platformę e-learningową, gdzie obok dwóch modułów z obszaru CSR, znajdą Państwo kilkanaście innych pozycji (modułów i filmów) z zakresu zarządzania i ekonomii. Dostęp na platformę – po zalogowaniu.

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).