Olimpiada – ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

14-18 maja 2012 – XVI edycja projektu Innowatorium – Tydzień Przedsiębiorczości; tym razem w Lelowie.

1 czerwca 2012 – egzamin na Certyfikat Wiedzy Ekonomicznej YoungMBA (poziom podstawowy, edycja 2012) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

4 czerwca 2012 – uroczysta Gala VII edycji Olimpiady w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ogłoszenie hasła przewodniego VIII edycji Olimpiady.

Polecamy

6. Ranking Odpowiedzialnych Firmwyniki rankingu publikowanego corocznie przez „Dziennik Gazetę Prawną” poznaliśmy 26 kwietnia br. Najlepszy wynik uzyskała w tym roku firma Nutricia, drugie miejsce zajęła firma DB Schenker, a trzecie – ex aequo Danone i Kompania Piwowarska.

Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu – do 21 maja br. trwa nabór do II edycji konkursu „Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu”, organizowanego przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu jest nagrodzenie przedsiębiorstw, które prowadzą działalność zgodnie z najwyższymi standardami odpowiedzialnego biznesu. Laureatów poznamy we wrześniu br.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce, 2011. Dobre praktyki” – zapraszamy do zapoznania się z 10. jubileuszową wersją raportu przygotowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Expect the Unexpected – zachęcamy do lektury raportu „Oczekuj nieoczekiwanego: tworzenie wartości firmy w zmieniającym się świecie”, przygotowanego przez firmę konsultingową KPMG. Opracowanie prezentuje 10 kluczowych zjawisk ekonomicznych, demograficznych i środowiskowych, wpływających na rozwój firm w ciągu najbliższych 20 lat.

Warto zapisać w kalendarzu

Jak czytać ekonomię? – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaprasza 23 maja br. na otwartą debatę, w czasie której przedstawiciele świata nauki, biznesu i mediów postarają się wyjaśnić sytuację w światowej gospodarce ogarniętej kryzysem gospodarczym.

RIO+20 – w czerwcu br. w Rio de Janeiro odbędzie się organizowany przez ONZ szczyt nt. zrównoważonego rozwoju. Udział w konferencji zapowiedziało wielu polityków, ludzi biznesu, przedstawicieli sektora NGO. Tematami przewodnimi są zielona gospodarka i instytucjonalne ramy zrównoważonego rozwoju.

Z przedsiębiorczego bloga

W odwrocie – czy złoto to najbezpieczniejsza inwestycja

Internetowa – czy nadchodzi era reklamy w internecie

Dłużne, korporacyjne – czyli jak wygląda obecnie sytuacja na rynku papierów dłużnych

Nasze zasoby

Przypominamy, że dostępne są dla Państwa wartościowe materiały i filmy z seminarium nt. CSR, które miało miejsce w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w październiku ubiegłego roku, jak również materiały i filmy z warsztatów nt. CSR, które odbyły się w SGH 31 stycznia br.

Zapraszamy do odwiedzenia nowego portalu biznesowego Olimpiady: Co słychać w biznesie.

Tradycyjnie zapraszamy też na naszą platformę e-learningową, gdzie obok dwóch modułów z obszaru CSR, znajdą Państwo kilkanaście innych pozycji (modułów i filmów) z zakresu zarządzania i ekonomii. Dostęp na platformę – po zalogowaniu.

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).