Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego Newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i uczniów pomocą
w zdobywaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, a dla tych, którzy startują w kolejnych etapach Olimpiady - również cenną inspiracją w przygotowaniach do zawodów.


Olimpiada – ostatnie wydarzenia
i nadchodzące terminy

3-7 grudnia 2012 - 17. edycja warsztatów dla młodzieży „Innowatorium – Tydzień Przedsiębiorczości”. Tym razem gościliśmy w Opocznie.

6 grudnia 2012 - eliminacje szkolne Olimpiady w 1102 szkołach ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju.

11 grudnia 2012 - podanie szacunkowych progów punktowych na portalu Olimpiady, kwalifikujących do eliminacji okręgowych.

14 stycznia 2012 - ogłoszenie oficjalnych wyników eliminacji szkolnych na portalu Olimpiady.

Polecamy

Przewodnik po erze człowieka - polecamy raport firmy ManpowerGroup, światowego lidera innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy, na temat trendów w zarządzaniu ludźmi.

Rekrutacja 2013 – zachęcamy do zapoznania się z raportem HRstandard.pl o trendach w rekrutacji oraz narzędziach pozyskiwania pracowników.

Z najnowszych zasobów czasopisma "e-mentor" polecamy:
- Nauczanie przedsiębiorczości w świetle światowej literatury przedmiotu,
- W jaki sposób myślą przedsiębiorcy,
- Pracodawcy o poszukiwanych kompetencjach i kwalifikacjach absolwentów uczelni,
- Książka w dobie internetu - wywiad.

10 warunków dobrego biznesu – młodym przedsiębiorcom z pewnością przyda się kilka dobrych rad, które pozwolą im uniknąć raf na etapie planowania własnej firmy.

Gala Impuls 2012 - podczas uroczystej Gali, która odbyła się 23 listopada br., najbardziej przedsiębiorczy uczniowie i nauczyciele działający w Klubie Impuls zostali uhonorowani przez Narodowy Bank Polski za najlepsze projekty edukacyjne z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z uroczystości i listą nagrodzonych.

Stypendia pomostowe - 27 listopada br. w Belwederze odbyła się uroczysta inauguracja 11. edycji Programu Stypendiów Pomostowych. To największy pozarządowy program stypendialny w Polsce – przyznano w nim już blisko 16 tysięcy stypendiów, w tym 12 tysięcy absolwentom szkół średnich na I rok nauki na dziennych studiach magisterskich. Zachęcamy do zapoznania się z założeniami programu, a także do przekazania informacji o programie zainteresowanym uczniom.

Warto zapisać w kalendarzu

Tylko do 18 grudnia br. można wziąć udział w Narodowym teście Przedsiębiorczości. Konkurs, którego test jest pierwszym etapem, skierowany jest do osób w wieku 18-29 lat. Zwycięzca konkursu otrzyma 60 tys. zł na realizację swojego biznesplanu.

Odkrywając wolność – wykład pod tym tytułem wygłosi w środę, 19 grudnia br., prof. Leszek Balcerowicz. Spotkanie, które towarzyszy promocji najnowszej książki profesora, odbędzie się w Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Ma charakter otwarty.

Z przedsiębiorczego bloga

Otwarte drzwi - czyli co to jest spear phishing.

Przeciw korupcji - czyli o świętowaniu Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Korupcji.

Pierwsze wrażenie - czyli refleksje na temat testu eliminacji szkolnych.

Co słychać w biznesie

Co się dzieje z Dreamlinerami? - czy kolejne usterki techniczne zaważą trwale na opinii Boeinga 787.

Porsche ustanawia rekord - cała branża notuje spadki sprzedaży, tylko nie Porsche. Jak oni to robią?

Japonia w recesji - o przyczynach załamania gospodarczego w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Inne zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym 8. edycji Olimpiady dostępnych na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczosci" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.