Aktualności

Konkurs Komentuj i Zdobywaj Wiedzę – Premia Tygodniowa III

Data dodania: 8.04.2015

Zapraszamy do zapoznania się z ocenami komisji po trzecim tygodniu konkursu Komentuj i Zdobywaj Wiedzę III.


Małgorzata Marchewka:

Chociaż liczba komentarzy, które pojawiły się pod zeszłotygodniowymi artykułami, jest całkiem spora, niestety grono Dyskutantów zawęziło się zaledwie do czterech osób. Cieszę się, ponieważ nasi Komentatorzy prowadzą dyskusje, wymieniają opinie i dochodzą do wspólnych wniosków, jednak z pewnością zaangażowanie się większej liczby Konkursowiczów podniosłoby atrakcyjność rywalizacji.

Po 1 punkcie otrzymują: Patrycja Domagała, Filip Czarnecki i Łukasz Pawlak, zaś 2 punkty wędrują na konto Jędrzeja Soboty, szczególnie za spekulacje na temat "mody" na fuzje i przedstawienie drugiej strony medalu połączenia się Heinz i Kraft Foods.

Wioletta Nogaj:

Za nami trzeci tydzień konkursu. Od początku jego trwania wyklarowała się wyraźna czołówka najbardziej aktywnych komentatorów. Należą do nich Patrycja Domagała, Łukasz Pawlak, Marcin Mrowiec, Filip Czarnecki, Krzysztof Więckowski i Jędrzej Sobota. Ubiegłotygodniowe artykuły dotyczyły bardzo szerokiego zakresu tematycznego: od biznesowych perspektyw piłki nożnej w USA poczynając, poprzez rosnącą konkurencję na rynku transferów pieniężnych, a na opisie kariery afgańskiego self–made–mana kończąc. Pomimo tak dużego rozrzutu tematycznego, uczestnicy konkursu zawsze potrafili powiedzieć coś ciekawego i nowego, co nie tylko pozwoliło poznać ich opinię na dany temat, ale i wniosło nową wiedzę w temacie komentowanego artykułu. Cieszy także fakt, iż mój ubiegłotygodniowy apel o prowadzenie dyskusji został wysłuchany. Celują w tym zwłaszcza Patrycja Domagała i Łukasz Pawlak.

Oto moja punktacja za trzeci tydzień konkursu:

  • Po 1 punkcie otrzymują: Patrycja Domagała, Łukasz Pawlak, Marcin Mrowiec, Filip Czarnecki i Krzysztof Więckowski.

Anna Rogala:

W minionym tygodniu temperatura zmagań nieco się obniżyła. Szkoda, że komentarzy było tak niewiele, różnorodność stanowisk wpływa bowiem pozytywnie na jakość dyskusji. Najciekawsza wymiana zdań wywiązała się pod wpisem dotyczącym dyskusji o relacjach rasowych w Starbucksie. Komentatorzy prezentowali odmienne punkty widzenia, uargumentowane w ciekawy sposób.

Grupa osób komentujących wpisy była niewielka, stąd też postanowiłam przyznać 2 punkty p. Marcinowi Mrowcowi. Jego opinie pod artykułami często poparte były informacjami zaczerpniętymi z dodatkowych źródeł, a argumentacja własnego stanowiska jasna i spójna. Po 1 punkcie otrzymują również inne udzielające się w dyskusjach osoby:

- p. Filip Czarnecki – za głos w dyskusji na temat Starbucksa,

- p. Patrycja Domagała –za komentarz pod artykułem o radach Warrena Buffetta,

- p. Łukasz Pawlak – za wpis dotyczący Pirelli.

Zachęcam pozostałych Komentatorów do aktywniejszego udziału w konkursie. W dalszym ciągu wszystko może się zdarzyć J

Albert Tomaszewski:

W mojej ocenie aktywność uczestników w trzecim tygodniu konkursu zauważalnie spadła. Co prawda nie zabrakło ciekawych wymian poglądów (jak np. pod artykułami: Dobre wieści – wzrost w eurostrefie, Malaysia Airlines wciąż na powierzchni, Heinz i Kraft Foods w jednej drużynie), to ich temperatura oraz liczba samych komentarzy była wyraźnie niższa.

Oceniając zaangażowanie uczestników, doszedłem do wniosku, że premia punktowa za trzeci tydzień konkursu należy się: Patrycja Domagała, Łukasz Pawlak, Marcin Mrowiec, Filip Czarnecki i Krzysztof Więckowski. Wszyscy wymienieni uczestnicy otrzymują po 1 pkt.

Pełen ranking publikujemy na stronie:

http://www.olimpiada.edu.pl/kizw3

Publikacje

Zapraszamy do lektury publikacji podsumowującej XIV edycję Olimpiady Przedsiębiorczości, która odbyła się w roku szkolnym 2018/2019. W publikacji zaprezentowano...

Zobacz więcej »Partnerzy Olimpiady Przedsiębiorczości