Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, a dla tych, którzy startują w eliminacjach centralnych Olimpiady, również cenną inspiracją w przygotowaniach do zawodów.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

7 marca 2013 - eliminacje okręgowe Olimpiady. Zapraszamy do zapoznania się z testem z zawodów oraz z komentarzami merytorycznymi do zadań.

27 marca 2013 - termin nadsyłania prezentacji na eliminacje centralne Olimpiady.

4 kwietnia 2013 - eliminacje centralne Olimpiady w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

5 kwietnia 2013 - ogłoszenie wyników i prezentacja laureatów VIII edycji Olimpiady.

Polecamy

Ukazała się nowa publikacja bardzo ważna dla rozwoju kompetencji menedżerskich. Książka Andrzeja Buszko zatytułowana „Uwarunkowania współczesnych zachowań w organizacji” podejmuje kwestie fundamentalne dla organizacji gospodarczych. Autor bada zachowania indywidualne i zespołowe w organizacji, źródła problemów w tych obszarach oraz czynniki zmieniające funkcjonowanie współczesnego przedsiębiorstwa.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem „Jak skutecznie wykorzystać nieformalne sieci pracowników”, opublikowanym przez Harvard Business Review. Artykuł dotyczy niedrogiego i efektywnego sposobu wymieniania się wiedzą i pomysłami, jakim są nieformalne sieci pracowników.

Kapitał ludzki w strukturach wirtualno-sieciowych - polecamy publikację pod redakcją Zbigniewa Antczaka, ukazującą wyzwania, jakie pojawiają się w związku z dynamicznymi zmianami zachodzącymi we współczesnych organizacjach.

Warto zapisać w kalendarzu

Jeszcze tylko do 31 marca br. trwa rekrutacja do innowacyjnego projektu „Młodzi Przedsiębiorczy - program nauczania Ekonomii w praktyce w szkole ponadgimnazjalnej”. Projekt, organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, skierowany jest do nauczycieli, którzy w roku szkolnym 2013/2014 planują realizować obowiązkowy przedmiot uzupełniający ekonomia w praktyce.

5 kwietnia br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się, po raz pierwszy w Polsce, wykład założyciela największej na świecie profesjonalnej organizacji rekomendacji biznesowych - Business Network International (BNI) - doktora Ivana Misnera, pt. Uprawiaj networking jak profesjonalista. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie.

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości, inicjatywa Studenckiego Forum Business Centre Club, to konkurs dla wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zadanie konkursowe, ogłoszone na stronie konkursu, należy wykonać i odesłać do 8 kwietnia br. Najlepsze drużyny zakwalifikują się do etapu regionalnego, w którym walczyć będą o udział w ogólnopolskim finale!

Do 24 maja br. w siedzibie Oddziału Okręgowego NBP w Krakowie oglądać można wystawę edukacyjną „Euro, waluta europejska”. Przedstawia ona w atrakcyjny sposób m.in. historię wspólnej waluty i strefy euro oraz rolę euro w Unii Europejskiej i w świecie.

Z przedsiębiorczego bloga

Praca marzeń - czyli o tym, jaki jest klucz do uzyskania wymarzonego stanowiska.

Zarządzanie wiekiem - czyli o tym, jakie są korzyści ze zróżnicowania wiekowego w przedsiębiorstwie.

Zainspirowana - czyli o tym, jak sobie radzić z nieplanowanymi, nagłymi przerwami w pracy.

Co słychać w biznesie

„Przespacerujmy się” - nowy sposób na rozmowy w pracy - czyli o zaletach biznesowych spacerów.

Inteligencja kreatywna sposobem na zawodowy sukces? - czyli o prawdziwym źródle ekonomicznej aktywności.

Światowe echo cypryjskich problemów - czyli jak napięta sytuacja w strefie euro związana z kryzysem ekonomicznym Cypru zaczęła odbijać się szerokim echem na giełdzie.

Inne zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym 8. edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.