Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

20-24 maja 2013 – warsztaty dla młodzieży „Innowatorium – Tydzień Przedsiębiorczości” w Lubaniu i Garwolinie

10 czerwca 2013 – wręczenie dyplomów i nagród laureatom VIII edycji Olimpiady

Polecamy

Spokojnie, to tylko ekonomia – zapraszamy do obejrzenia 20-odcinkowego serialu prezentującego w prosty sposób procesy związane z giełdą i rynkami finansowymi. W głównych rolach wystąpili: Tomasz Karolak i Jolanta Fraszyńska. Projekt zrealizowany został we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Najlepsze praktyki działalności innowacyjnej firm w Polsce – polecamy raport firmy konsultingowej PWC, który powstał na podstawie wywiadów z przedstawicielami 51 firm, wyróżniających się pod względem ich zaangażowania w badania i rozwój.

Pracodawca Jutra 2013 – zachęcamy do zapoznania się z prezentacją firm nagrodzonych w I edycji konkursu dla przedsiębiorstw, które prowadzą działania na rzecz przygotowania młodych osób (uczniów, studentów lub absolwentów) do wejścia na rynek pracy.

Przedstawiciele pokolenia Y oczekują od pracodawców więcej – zapraszamy do posłuchania wywiadu z ekspertami firmy konsultingowej Deloitte na temat wyników trzeciej edycji badania „Pierwsze kroki na rynku pracy”. Polecamy też inne podcasty firmy Deloitte.

Warto zapisać w kalendarzu

Warsaw GovJam: 48 godzin aby zmienić świat! – Warsaw GovJam to warszawska edycja światowego projektu GovJam. We wtorek, 4 czerwca, kilka tysięcy osób m.in. w Warszawie, Nowym Jorku, Barcelonie, Mediolanie, Moskwie, i wielu innych miastach na sześciu kontynentach zasiądzie do projektowania innowacyjnych usług dla sektora publicznego. W trakcie dwudniowych warsztatów uczestnicy pracować będą nad konkretnymi projektami, które związane są ze wspólnym dla wszystkich GovJam’ów na świecie tematem przewodnim. Zapisy trwają. Do udziału w projekcie zaproszone są przede wszystkim osoby zainteresowane nowoczesnym działaniem sektora publicznego.

Przedsiębiorczość Kobiet 2020 - 5 Filarów Wzrostu – W dniach 11-14 czerwca br. w Parlamencie RP w Warszawie odbędzie się specjalne wydarzenie – ekspozycja promująca przedsiębiorczość wśród kobiet. Inicjatorem i współorganizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet, która była partnerską organizacją podobnego wydarzenia zorganizowanego w lutym br. w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Kongres Innowacyjnej Gospodarki – Pod hasłem przewodnim „Konkuruj. Mierz wysoko. Wygrywaj!” w dniach 25-26 czerwca br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się się 4. edycja kongresu o innowacyjności gospodarki. Wśród gości specjalnych m.in. noblista, prof. Joseph E. Stiglitz. Rejestracja trwa – decyduje kolejność zgłoszeń.

Emerging Markets Business Conference 2013 - 26 czerwca br. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie będzie miała miejsce druga edycja największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji o rynkach wschodzących. Wśród prelegentów wybitni ekonomiści i praktycy biznesowi, przedstawiciele banków inwestycyjnych (takich jak J.P. Morgan czy HSBC), firm konsultingowych i Banku Światowego. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapisy od 2 czerwca br. na www.embc.com.pl

Z przedsiębiorczego bloga

Zależy, z której strony – czyli o zaletach i wadach obwodnic małych miast

Myślący inaczej – czyli o aktywizacji zawodowej w sektorze IT osób z autyzmem

Uff, jak gorąco – czyli o rynku wód mineralnych

Co słychać w biznesie

Błędy, które zrażają rekruterów – eksperci HR radzą czego unikać podczas rozmowy o pracę

Australia – kraj szczęśliwych ludzi – po raz trzeci Australia została uznana za najszczęśliwszy z uprzemysłowionych krajów świata

Europejscy przemysłowcy biją na alarm – na kontynencie zaczyna brakować inżynierów

Inne zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym 8. edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.