Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej propozycji comiesięcznego newslettera. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą dla Państwa i dla uczniów pomocą w poszerzaniu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.


Olimpiada - ostatnie wydarzenia i nadchodzące terminy

10 czerwca 2013 - wręczenie dyplomów i nagród laureatom VIII edycji Olimpiady, ogłoszenie tematu przewodniego IX edycji - "Własna firma"

Polecamy

Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera - zachęcamy do lektury publikacji Alexandra Osterwaldera i Yvesa Pigneura - inspirującego podręcznika pomagającego w projektowaniu własnego biznesu, przygotowanego przez grupę 470 praktyków z 45 krajów.

Jak zarazić innych swoimi pomysłami - polecamy artykuł w "Harvard Business Review Polska", w którym autor radzi „przedsiębiorcom idei”, co zrobić, by o ich pomyśle usłyszało jak najszersze grono.

Z najnowszych zasobów czasopisma e-mentor polecamy:
» Zdolność innowacyjna polskich małych i średnich przedsiębiorstw (dostęp od 27 czerwca br.),
» Otwarte zasoby edukacyjne jako przejaw altruizmu w gospodarce, czyli ekonomia daru (dostęp od 27 czerwca br.).

Developing winning products for emerging markets - zachęcamy do lektury artykułu w "McKinsey Quarterly", traktującego o niezbędnych zmianach w myśleniu o tworzeniu nowych produktów na rynkach wschodzących.

Warto zapisać w kalendarzu

Kongres Innowacyjnej Gospodarki - Przypominamy, iż pod hasłem przewodnim „Konkuruj. Mierz wysoko. Wygrywaj!” w dniach 25-26 czerwca br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się się 4. edycja kongresu dotyczącego innowacyjności gospodarki. Wśród gości specjalnych m.in. noblista, prof. Joseph E. Stiglitz.

Wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży ze wsi i małych miast - pod takim hasłem spotkają się w Łodzi przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych i beneficjenci programów pomocowych skierowanych do młodzieży z niedużych miejscowości. Konferencja organizowana z inicjatywy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Wspomagania Wsi i Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, odbędzie się w dniach 25-26 czerwca 2013 r.

Wyższe zarobki - niższe koszty. Elastyczne formy zatrudnienia - zapraszamy na konferencję organizowaną w dniu 4 lipca br. we Wrocławiu przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. W trakcie spotkania omówione zostaną mocne i słabe strony wszelkich form świadczenia pracy.

Z przedsiębiorczego bloga

Japońskie strzały - czyli jak Kraj Kwitnącej Wiśni zamierza wygrać z kryzysem

Jest pomysł - czyli o samospłacającym się kredycie

Inwestowanie... w siebie - czyli ile trzeba zapłacić za lunch z finansowym guru

Co słychać w biznesie

Rywal Dreamlinera już w powietrzu - Airbus zaprezentował swój najnowszy model samolotu pasażerskiego

Pomysłowe programy lojalnościowe - mali przedsiębiorcy muszą wykazać się kreatywnością, by utrzymać klientów

Pracujące dzieci - hańba dla współczesnego świata - szacuje się, że ponad 10 milionów dzieci na świecie musi pracować

Inne zasoby

Zachęcamy Państwa do skorzystania z e-wykładów na tematy związane z hasłem zmiennym 8. edycji Olimpiady na naszej platformie e-learningowej.

Jeżeli nie chcesz więcej otrzymywać naszego comiesięcznego Newslettera, napisz do nas, odpowiadając na nasz e-mail (biuro@olimpiada.edu.pl).

Projekt "Olimpiada Przedsiębiorczości" jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest także dofinansowany z dotacji Mnisterstwa Edukacji Narodowej.