Hasło XVII edycji OP: Strategie inwestowania na rynku kapitałowym


Innowatorium. Tydzień Przedsiębiorczości
Praktyk biznesu
Mentorship Academy

Aktualności

XVII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości - START

Drodzy Zawodnicy i Opiekunowie, publikujemy hasło zmienne, program i literaturę, a także Regulamin oraz szczegółowy harmonogram XVII edycji...

— Czytaj dalej
XVII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości - preludium

Drodzy Zawodnicy i Opiekunowie, 7 września br. zainaugurowana zostanie XVII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości. Tego dnia opublikujemy hasło zmienne,...

— Czytaj dalej
Znamy zwycięzców XVI edycji Olimpiady!

Zwycięzcą XVI edycji Olimpiady został Bazyli Widawski z III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Katowicach. Serdecznie gratulujemy...

— Czytaj dalej

Kalendarium

1 października 2021

Rozpoczęcie zgłaszania szkół do udziału w XVII edycji w Elektronicznym Systemie Rekrutacji (ESR)

5 października 2021

Rozpoczęcie przekazywania Komisjom Szkolnym przez Komitet Główny dedykowanych linków celem przekazania uczniom na potrzeby indywidualnej rejestracji


Zdobywaj wiedzę

Przygotowaliśmy dla Was bazę wiedzy, którą tworzą testy z poprzednich edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, w formie plików do pobrania, w formie interaktywnej do rozwiązywania na komputerze oraz w formie aplikacji na smartfony oraz kursy e-learningowe.

Kursy
e-learningowe

Tutaj znajduje się baza kursów opracowana przez naszych ekspertów o tematyce związanej z poszczególnymi hasłami przewodnimi wszystkicj eliminacji Olimpiady.

Przejdź do kursów
Przejdź do kursów

Testy i zadania do pobrania

Tutaj znajdują się testy wszystkich Olimpiad, zadania sytuacyjne eliminacji okręgowych oraz tytuły prezentacji eliminacji centralnych. Testy można pobrać i wydrukować.

Pobierz testy i zadania

Testy interaktywne

Tutaj znajdują się pytania testowe wszystkich eliminacji poprzednich edycji Olimpiady. Testy można rozwiązać online, a odpowiedzi sprawdzić zaraz po zakończeniu testu.

Rozwiąż test
Sprawdź swoją wiedzę Odkryj bazę wiedzy

Testy na komórkę

Aplikacja zawiera pytania testowe wszystkich eliminacji poprzednich edycji Olimpiady. Wystarczy pobrać program i testy można rozwiązywać w dowolnym miejscu i czasie.

Pobierz aplikację
Pobierz aplikację

Dlaczego warto wziąć udział?

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. W programie stawiamy na atrakcyjne dla młodzieży, współczesne tematy przewodnie i rozwój umiejętności praktycznych.

Ponad 1000 szkół

Każdego roku do udziału w zawodach przystępuje ponad 1 000 szkół ponadgimnazjalnych, w których cykl kształcenia kończy się maturą.

Renomowane uczelnie

Olimpiadę współorganizuje pięć największych polskich uczelni ekonomicznych: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Prestiżowi partnerzy

W program zaangażowani są wspaniali partnerzy, m.in.: Narodowy Bank Polski, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także wielu innych. Dowiedz się więcej o naszych PARTNERACH.

Ponad 20 tys. uczestników

Każdego roku do udziału w Olimpiadzie zgłasza się nawet ponad 15 tys. uczniów (nasz rekord to 23 tys. zgłoszeń w IX edycji), a do uczestnictwa w edycjach I – XII zgłosiło się już ponad 227 000 uczestników!

Atrakcyjne nagrody

Laureaci Olimpiady Przedsiębiorczości uzyskują specjalne uprawnienia w postępowaniach kwalifikacyjnych na uczelnie współorganizujące Olimpiadę oraz sprzęt cyfrowy. Szkoły (nie tylko laureatów) nagradzamy pakietami publikacji. Poznaj pełen wachlarz naszych NAGRÓD.

Bezcenne doświadczenia

Wielu laureatów poprzednich edycji z sentymentem wspomina swój udział w Olimpiadzie. Dzięki udziałowi w niej lepiej poznali samych siebie, rozwinęli swoje kompetencje społeczne, ukierunkowali swoją ścieżkę edukacyjną i zawodową. Polecamy FILMY z ich udziałem.

Ciekawi ludzie

Udział w Olimpiadzie do szansa na poznanie innych osób o podobnych zainteresowaniach, a także okazja do aktywnej, praktycznej współpracy projektowej z osobami z najbliższego otoczenia, które łączy wspólny cel.

Wsparcie w przygotowaniach

W przygotowaniach do zawodów uczestnicy oraz nauczyciele (opiekunowie merytoryczni) mogą korzystać z otwartych zasobów bogatej BAZY WIEDZY. Istotną rolę wspierającą i wyrównującą szanse udziału w kolejnych stopniach zawodów pełnią PROJEKTY TOWARZYSZĄCE.

Wiedza, umiejętności, postawy

Dzięki odpowiednio dobranym metodom uczestnicy Olimpiady na bieżąco weryfikują swoją wiedzę, rozwijają nowe umiejętności, w tym praktycznego zastosowania wiedzy oraz wzmacniają postawy i zachowania przedsiębiorcze, a także rozwijają kompetencje społeczne, w tym uczciwej rywalizacji. Zapoznaj się z PROGRAMEM.Poznaj laureatów

"Olimpiada Przedsiębiorczości sprawdzała także miękkie umiejętności. Mogłam przygotować się do przedstawienia prezentacji, do pracy w grupie, do wypowiadania się. To sprawiło mi wielką frajdę!"

Małgorzata Urbanowicz, Strzelce Opolskie

"Start w Olimpiadzie to jest okazja, żeby połączyć wiedzę książkową z wiedzą płynącą z programów informacyjnych, ze specjalistycznych czasopism."

Damian Jelito, Chełmiec k. Nowego Sącza

"Ludzie z małych miejscowości zazwyczaj mają w sobie pokorę, która jest niezbędna w osiągnięciu celu czy sukcesu."

Patryk Pyka, Wieszawa k. Tarnowskich GórProjekty towarzyszące

Innowatorium. Tydzień Przedsiębiorczości

CO? pięciodniowe, 20-godzinne warsztaty z zakresu edukacji ekonomicznej

DLA KOGO? młodzież szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych w powiatach do 30 tys. mieszkańców

KIEDY? zgłoszenia przyjmujemy od października 2018 r. do czerwca 2019 r.

GDZIE? w szkołach lub salach udostęopnionych przez lokalne władze

czytaj więcej »

ZGŁOŚ SZKOŁĘ DO PROJEKTU
Praktyk biznesu

CO? 45-minutowe spotkania z zakresu zakładania działalności gospodarczej

DLA KOGO? młodzież szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych w powiatach do 30 tys. mieszkańców

KIEDY? zgłoszenia przyjmujemy od października 2018 r. do czerwca 2019 r.

GDZIE? w szkołach, w ramach np. lekcji "Podstaw przedsiębiorczości" lub godziny wychowawczej

czytaj więcej »

ZGŁOŚ SZKOŁĘ DO PROJEKTU
Mentorship Academy

CO? 6-godzinne seminaria merytoryczno-metodyczne

DLA KOGO? opiekunowie merytoryczni zawodników Olimpiady Przedsiębiorczości

KIEDY? pięć seminariów realizowanych;
od grudnia 2018 r. do stycznia 2019 r.

GDZIE? w siedzibach Komitetów Okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości

czytaj więcej »

SPRAWDŹ TERMIN W TWOIM OKRĘGU


Partnerzy Olimpiady Przedsiębiorczości