Konkurs Komentuj i Zdobywaj Wiedzę 4 – Premia Tygodniowa I

Data dodania: 20.05.2015

Upłynął pierwszy tydzień rywalizacji w ramach konkursu Komentuj i Zdobywaj Wiedzę 4. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami Komisji Oceniającej.

Małgorzata Marchewka:

W tej edycji Konkursu do boju stanęła nasza komentatorska śmietanka, co daje nadzieję na bardzo wysoki poziom dyskusji. Rzeczywiście już w pierwszym tygodniu pojawiły się ciekawe opinie, choć nie tak liczne jak się spodziewałam.

Po jednym punkcie otrzymują:

• Magdalena Grys za zwrócenie uwagi na ryzyko inwestycyjne, na jakie naraża się Rosja wspierając utworzenie nowej sieci restauracji,
  • Marcin Mrowiec za uzasadnienie poglądu, że umiejętności finansowe są cechami wrodzonymi,
  • Szymon Rać za ukazanie projektu utworzenia konkurencji dla sieci McDonald's w kontekście niszczenia przez Rosję symbolu zachodniego świata,
  • Wojtek Karaś za docenienie roli matematyki w edukacji finansowej i sugestię wczesnego zakładania konta bankowego dzieciom,
  • Jędrzej Sobota - poza merytorycznymi walorami wypowiedzi - za odniesienie się i skomentowanie opinii innego z Uczestników Konkursu.

Wioletta Nogaj:

Witam serdecznie w kolejnej edycji konkursu komentatorskiego. Część osób to już prawdziwi „weterani” naszych konkursowych zmagań, ale niektóre nazwiska pojawiają się po raz pierwszy i tych uczestników witam szczególnie serdecznie.

W pierwszym tygodniu trwania konkursu oceniałam komentarze pod czterema moimi artykułami. W sumie wypowiedziało się 6 osób. Uwagę zwraca duża wiedza komentujących, którzy nie ograniczają się tylko i wyłącznie do wyrażenia swoich opinii, ale potrafią je przekonująco uzasadnić. Widać również, iż część osób zadaje sobie sporo trudu pogłębiając wiadomości w temacie, którego dotyczył artykuł, a następnie dzieląc się nimi na forum.

Korzystając z okazji chciałabym się odnieść do dyskusji, która rozwinęła się pod artykułem dotyczącym opodatkowania międzynarodowych korporacji w Australii. Część komentujących prezentowało w swoich opiniach bardzo liberalne podejście do kwestii płacenia podatków argumentując, iż globalne firmy powinny je płacić tam gdzie jest to z ich punktu widzenia najkorzystniejsze. Podnoszono także argument, iż zmuszenie dużych koncernów do płacenia podatków spowoduje ich ucieczkę z kraju. Niektórzy komentujący zwrócili jednak uwagę, iż możliwość transferu zysków jest niesprawiedliwa wobec firm krajowych, które nie mają takiego wyboru i muszą płacić podatki na miejscu. To ciekawe zagadnienie do szerszych dyskusji. Zachęcam do samodzielnego poszukiwania przykładów na to, jakie skutki dla gospodarek lokalnych może mieć zastosowanie obu rozwiązań.

Pierwszy tydzień konkursu uważam za bardzo udany. Oto moja punktacja:

• Magdalena Grys 2 punkty,
  • Marcin Mrowiec, Krzysztof Więckowski i Wojtek Karaś po 1 punkcie.

Anna Rogala:

Serdecznie witam wszystkich uczestników kolejnej edycji konkursu J Mam nadzieję, że zmagania będą pełne interesujących dyskusji na wysokim poziomie merytorycznym.

W pierwszym tygodniu zmagań wypowiedzi było sporo i mimo początków konkursu da się już zauważyć, że Komentatorzy nie boją dzielić się swoimi przemyśleniami na temat różnych zagadnień. Najwięcej wpisów pojawiło się pod artykułem dotyczącym dysleksji i jej wpływu na sukces zawodowy.

W tym tygodniu postanowiłam przyznać po 1 punkcie osobom, które najaktywniej komentowały publikowane artykuły, nie stroniąc przy okazji od włączania się w dyskusje i wyrażania własnych opinii na dany temat. W związku z tym punkty wędrują do:

• p. Patrycji Domagały – za interesujący wpis na temat dysleksji,
  • p. Magdaleny Grys – w szczególności za wpis pod artykułami o millenialsach i rankingu szkolnictwa,
  • p. Wojciecha Karasia – za wyjątkowe zaangażowanie w dyskusje i ciekawe komentarze m.in. na temat lobbingu,
  • p. Marcina Mrowca – za ciekawe opnie, zwłaszcza pod artykułem o rankingu szkolnictwa,
  • p. Łukasza Pawlaka – za głos w dyskusji o dysleksji.

Zachęcam pozostałych Uczestników do większego zaangażowanie w komentowanie – na pewno przełoży się to na punkty w kolejnym tygodniu Uśmiech

Albert Tomaszewski:

Witam serdecznie wszystkich uczestników nowej edycji konkursu. W gronie komentujących w większości znaleźli się stali bywalcy, ale są również nowe osoby. Wszystkim życzę powodzenia.

Dyskusje w ostatnim tygodniu pokazały, że rywalizacja w bieżącej edycji konkursu będzie oparta na jakość wypowiedzi. W wielu przypadkach pojawiały się różnice zdań (jak np. w kwestii zabiegów podatkowych dużych przedsiębiorstw), co było pretekstem do zaprezentowania interesujących argumentów oraz ilustracji poglądów licznymi przykładami.

Tak wysoki poziom zaangażowania z Waszej strony postawił mnie przed trudnym zadaniem rozdysponowania ograniczonego zasobu punktów. Z grona aktywnych uczestników musiałem wybrać piątkę najbardziej przekonujących osób. W mojej ocenie byli nimi: Magdalena Grys, Wojciech Karaś, Marcin Mrowiec, Szymon Rać, Jędrzej Sobota. Otrzymują oni po 1 punkcie.

Pełen ranking publikujemy na stronie: