Publikacje

Publikacja po XIV edycji

Publikacja po XIV edycji

Zapraszamy do lektury publikacji podsumowującej XIV edycję Olimpiady Przedsiębiorczości, która odbyła się w roku szkolnym 2018/2019. W publikacji zaprezentowano informacje związane z organizacją zawodów oraz zagadnienia merytoryczne: m.in. komentarze do pytań testowych ze wszystkich etapów (szkolnych, okręgowych i centralnych). Przedstawiono również studia przypadków rozwiązywane przez zawodników w eliminacjach okręgowych wraz z kryteriami ich oceny. Omówiono także tematy esejów i prezentacji przedstawionych podczas eliminacji centralnych. Publikacja opisuje również działania towarzyszące realizowane w ramach XIII edycji oraz wyniki ewaluacji.

Pobierz PDF »

Publikacja po XIII edycji

Publikacja po XIII edycji

Zapraszamy do lektury publikacji podsumowującej XIII edycję Olimpiady Przedsiębiorczości, która odbyła się w roku szkolnym 2017/2018. W publikacji zaprezentowano informacje związane z organizacją zawodów oraz zagadnienia merytoryczne: m.in. komentarze do pytań testowych ze wszystkich etapów (szkolnych, okręgowych i centralnych). Przedstawiono również studia przypadków rozwiązywane przez zawodników w eliminacjach okręgowych wraz z kryteriami ich oceny. Omówiono także tematy esejów i prezentacji przedstawionych podczas eliminacji centralnych. Publikacja opisuje również działania towarzyszące realizowane w ramach XIII edycji oraz wyniki ewaluacji.

Pobierz PDF »

Publikacja po XII edycji

Publikacja po XII edycji

Zapraszamy do lektury publikacji podsumowującej XII edycję Olimpiady Przedsiębiorczości, która odbyła się w roku szkolnym 2016/2017. W publikacji zaprezentowano informacje związane z organizacją zawodów oraz zagadnienia merytoryczne: m.in. komentarze do pytań testowych ze wszystkich etapów (szkolnych, okręgowych i centralnych). Przedstawiono również studia przypadków rozwiązywane przez zawodników w eliminacjach okręgowych wraz z kryteriami ich oceny. Omówiono także tematy esejów i prezentacji przedstawionych podczas eliminacji centralnych.

Pobierz PDF »

Publikacja po XI edycji

Publikacja po XI edycji

Zapraszamy do lektury publikacji podsumowującej XI edycję Olimpiady Przedsiębiorczości, która odbyła się w roku szkolnym 2015/2016. W książce zaprezentowano informacje związane z organizacją zawodów oraz zagadnienia merytoryczne: m.in. komentarze do pytań testowych ze wszystkich etapów (szkolnych, okręgowych i centralnych). Przedstawiono również studia przypadków rozwiązywane przez zawodników w eliminacjach okręgowych wraz z kryteriami ich oceny. Omówiono także tematy esejów i prezentacji przedstawionych podczas eliminacji centralnych.

Pobierz PDF »

Publikacja po X edycji

Publikacja po X edycji

Zapraszamy do lektury publikacji podsumowującej X edycję Olimpiady Przedsiębiorczości, która odbyła się w roku szkolnym 2014/2015. W książce zaprezentowano informacje związane z organizacją zawodów oraz zagadnienia merytoryczne: m.in. komentarze do pytań testowych ze wszystkich etapów (szkolnych, okręgowych i centralnych). Przedstawiono również studia przypadków rozwiązywane przez zawodników w eliminacjach okręgowych wraz z kryteriami ich oceny. Omówiono także tematy esejów i prezentacji przedstawionych podczas eliminacji centralnych.

Pobierz PDF »

Publikacja po IX edycji

Publikacja po IX edycji

Zapraszamy do lektury publikacji podsumowującej IX edycję Olimpiady Przedsiębiorczości, która odbyła się w roku szkolnym 2013/2014. W książce zaprezentowano informacje związane z organizacją zawodów oraz zagadnienia merytoryczne: m.in. komentarze do pytań testowych ze wszystkich etapów (szkolnych, okręgowych i centralnych). Przedstawiono również studia przypadków rozwiązywane przez zawodników w eliminacjach okręgowych wraz z kryteriami ich oceny. Omówiono także tematy esejów i prezentacji przedstawionych podczas eliminacji centralnych.

Publikacja została przygotowana w nakładzie 2 500 egzemplarzy i zostanie rozesłana do szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Pobierz PDF »

Publikacja po VIII edycji

Publikacja po VIII edycji

Zapraszamy do lektury publikacji podsumowującej VIII edycję Olimpiady Przedsiębiorczości, która odbyła się w roku szkolnym 2012/2013. W książce zaprezentowano informacje związane z organizacją zawodów oraz zagadnienia merytoryczne: m.in. komentarze do pytań testowych ze wszystkich etapów (szkolnych, okręgowych i centralnych). Przeanalizowano również studia przypadków rozwiązywane przez zawodników w eliminacjach okręgowych oraz omówiono prezentacje przedstawione podczas eliminacji centralnych.

Publikacja została przygotowana w nakładzie 2 500 egzemplarzy i została rozesłana do szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Pobierz PDF »

Publikacja po VII edycji

Publikacja po VII edycji

Przedstawiamy publikację podsumowują VII edycję Olimpiady Przedsiębiorczości, która odbyła się w roku szkolnym 2011/2012. Zaprezentowano w niej informacje związane z organizacją zawodów oraz zagadnienia merytoryczne: m.in. komentarze do pytań testowych ze wszytkich etapów (szkolnych, okręgowych i centralnych). Przeanalizowano również studia przypadków rozwiązywane przez zawodników w eliminacjach okręgowych oraz omówiono prezentacje przedstawione podczas eliminacji centralnych.

Publikacja została przygotowana w nakładzie 2 500 egzemplarzy i została rozesłana do szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Pobierz PDF »

Publikacja po VI edycji

Publikacja po VI edycji

Niniejsza publikacja podsumowuje VI edycję Olimpiady Przedsiębiorczości, która odbyła się w roku szkolnym 2010/2011. Zaprezentowano w niej informacje związane z organizacją zawodów oraz zagadnienia merytoryczne: m.in. komentarze do pytań testowych ze wszytkich etapów (szkolnych, okręgowych i centralnych). Przeanalizowano również studia przypadków rozwiązywane przez zawodników w eliminacjach okręgowych oraz omówiono prezentacje przedstawione podczas eliminacji centralnych.

Publikacja, podobnie jak w zeszłym roku, została przygotowana w nakładzie 6000 egzemplarzy i zostanie przekazana 3,5 tys. szkołom ponadgimnazjalnym z całej Polski.

Pobierz PDF »

Publikacja po V edycji

Publikacja po V edycji

Przedstawiamy publikację podsumowującą kolejną – tym razem jubileuszową, piątą – edycję Olimpiady Przedsiębiorczości, która odbyła się w roku szkolnym 2009/2010. Opracowanie koncentruje się przede wszystkim na zagadnieniach merytorycznych związanych z programem zawodów. Objaśnia problematykę podejmowaną w testach rozwiązywanych przez zawodników w eliminacjach wszystkich szczebli, zawiera analizę studiów przypadków stanowiących podstawę prac grupowych w eliminacjach okręgowych oraz tematów prezentacji publicznych realizowanych w finale. Całości dopełniają informacje o charakterze organizacyjnym.

Publikacja został przygotowana w nakładzie 6000 egzemplarzy, a jej dystrybucja obejęła 3,5 tys. szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, uczestniczących w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez partnerów Olimpiady Przedsiębiorczości.

Pobierz PDF »

Publikacja po IV edycji

Publikacja po IV edycji

Książka stanowi podsumowanie zawodów IV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbyły się w roku szkolnym 2008/2009. Opracowanie objaśnia problematykę podejmowaną w testach rozwiązywanych przez zawodników wszystkich szczebli eliminacji, zawiera analizę studiów przypadków stanowiących podstawę prac grupowych w eliminacjach okręgowych oraz tematów prezentacji publicznych realizowanych w finale. Publikacja prezentuje również założenia programowe i terminarz V edycji Olimpiady.

Publikacja został przygotowana w nakładzie 6000 egzemplarzy, a jej dystrybucja obejmie 4 tys. szkół średnich z całej Polski oraz nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, uczestniczących w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez partnerów Olimpiady Przedsiębiorczości.

Pobierz PDF »

Publikacja po III edycji

Publikacja po III edycji

Książka omawia zagadnienia organizacyjne związane z zakończonymi zawodami oraz prezentuje założenia programowe i terminarz IV edycji Olimpiady. Tradycyjnie już, w publikacji znalazły się również komentarze do wszystkich pytań testowych i studiów przypadków oraz wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczestników i opiekunów na przełomie czerwca i lipca 2008r.

Publikacja został przygotowana w nakładzie 5000 egzemplarzy, a jej dystrybucja objęła 4 tys. szkół średnich z całej Polski oraz nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, uczestniczących w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez partnerów Olimpiady Przedsiębiorczości.

Pobierz PDF »

Publikacja po II edycji

Publikacja po II edycji

Tradycyjnie już, w ramach podsumowania II edycji Olimpiady została przygotowana publikacja "Wiedza, umiejętności, postawy". Książka omawia zagadnienia organizacyjne oraz merytoryczne związane z programem Olimpiady, np. komentarze do wszystkich pytań testowych i studiów przypadku.

Publikacja została przygotowana w nakładzie 3500 egzemplarzy, a jej dystrybucja obejmuje m.in. wszystkie szkoły zgłoszone do zawodów II edycji Olimpiady oraz nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, uczestniczących w różnych szkoleniach i warsztatach.

Pobierz PDF »

Publikacja pokonferencyjna

Publikacja pokonferencyjna

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją, która jest wynikiem ogólnopolskiej konferencji "Kształtowanie postaw przedsiębiorczych a edukacja ekonomiczna" zorganizowanej 19 czerwca 2007 roku w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Celem spotkania było przeprowadzenie środowiskowej dyskusji na temat rozwoju edukacji ekonomicznej oraz działań związanych z kształtowaniem postaw przedsiębiorczych społeczeństwa, zwłaszcza wśród licealistów i studentów.

Pobierz PDF »

Publikacja po I edycji

Publikacja po I edycji

W ramach podsumowania I edycji Olimpiady została przygotowana publikacja "Olimpiada Przedsiębiorczości. Wiedza, umiejętności, postawy". Zawiera ona wiele cennych informacji organizacyjnych oraz programowych np. komentarze do wszystkich 150 pytań testowych, studiów przypadku i prezentacji publicznych. Publikacja została przygotowana w nakładzie 3 500 egzemplarzy, a jej dystrybucja obejmuje m.in. wszystkie szkoły zgłoszone do zawodów I edycji Olimpiady oraz nauczycieli podstaw przedsiębiorczości, uczestniczących w różnych szkoleniach i warsztatach.

Pobierz PDF »

Testy interaktywne

Ile wynosi całkowity zysk z produktu C przedstawionego w pytaniu 48?

3 000 000,
5 000 000,
10 000 000,
50 000 000.

Sprawdź się!Partnerzy Olimpiady Przedsiębiorczości