Aktualności

Konkurs Komentuj i Zdobywaj Wiedzę – Premia Tygodniowa III

Data dodania: 2.06.2015

Zapraszamy do zapoznania się z ocenami komisji po trzecim tygodniu konkursu Komentuj i Zdobywaj Wiedzę IV.


Małgorzata Marchewka:

Ten tydzień obfitował w bardzo interesujące wymiany poglądów. Nasi Konkursowicze wykazali się nie tylko umiejętnością ciekawego komentowania tekstów, ale i prowadzenia dyskusji. Po 1 punkcie otrzymują:

  • Marcin Mrowiec za ciekawą analizę możliwości umieszczenia wizerunku Johna Maynarda Keynesa na brytyjskim banknocie,
  • Wojtek Karaś i Jędrzej Sobota za wyręczenie Brytyjczyków w nominowaniu w kategorii Sztuka i Ekonomia kandydatów do zaistnienia na banknotach,
  • Krzysztof Więckowski za wyeksponowanie komunikacyjnej roli banknotów i danych na temat popularności różnych nominałów oraz
  • Magdalena Grys za przekonanie, że w szkole również można rozwinąć swoje horyzonty.

Wioletta Nogaj:

Minęliśmy półmetek konkursu. Obecna edycja naszej zabawy jest troszkę inna niż poprzednie, a to za sprawą nielicznej, ale za to „otrzaskanej” w konkursowych bojach grupy zawodników. Z przyjemnością czyta się zamieszczane komentarze, gdzie widać dużą wiedzę i własne przemyślenia komentujących. W tym tygodniu największe emocje wzbudził artykuł o firmie Amazon, która jako pierwsza z wielkich koncernów międzynarodowych zgodziła się ograniczyć transfer swoich zysków do krajów o niższych stawkach podatkowych. Kwestia „ucieczki” zysków za granicę to bardzo ciekawy temat. Jak się okazuje, nawet w krajach UE dostrzeżono ten problem i podjęto kroki zaradcze. Dla nas najbardziej interesujące jest to, że zachodni politycy w trosce o obywateli swoich krajów i zwiększenie dochodów budżetowych, ale także w imię wyrównywania szans pomiędzy małymi (rodzimymi) i dużymi (międzynarodowymi) podmiotami gospodarczymi, nie zawahali się podjąć tego typu działań. Jak widać po zachowaniu Amazon, podnoszone przez niektórych obawy o to, że tego typu zachowania spowodują ucieczkę technologii i kapitału, chyba okazały się płonne.

Oto moja punktacja za drugi tydzień konkursu:

  • Marcin Mrowiec, Magdalena Grys, Krzysztof Więckowski, Jędrzej Sobota i Wojtek Karaś po 1 punkcie.

Anna Rogala:

Miniony tydzień upłynął pod znakiem interesujących dyskusji, choć znów większą aktywność Uczestników można było zauważyć pod jego koniec. Większość wypowiedzi Komentatorów stała na wysokim poziomie merytorycznym, a Autorzy często wchodzili ze sobą w polemikę i powoływali się na dodatkowe źródła informacji.

W tym tygodniu postanowiłam przyznać po 1 punkcie następującym osobom:

  • p. Magdalenie Grys – w szczególności za interesujące wypowiedzi odnośnie cech dobrego przełożonego i koncernów tytoniowych,
  • p. Wojciechowi Karasiowi – za ciekawe wpisy na temat działań podejmowanych przez rządy w walce z branżą tytoniową oraz bycia dobrym szefem,
  • p. Marcinowi Mrowcowi – za głos w dyskusji o tym, jaki powinien być dobry menadżer,
  • p. Jędrzejowi Sobocie – za wypowiedzi na temat wizerunkowych problemów FIFA oraz wizytówek,
  • p. Krzysztofowi Więckowskiemu – za regularność wpisów i interesujące komentarze pod artykułami dotyczącymi wizytówek, problemów FIFA oraz walki branży tytoniowej z nowymi regulacjami prawnymi.

Zachęcam do dalszej lektury i życzę powodzenia w kolejnym tygodniu zmagań! 

Albert Tomaszewski:

Aktywność uczestników w trzecim tygodniu konkursu zauważalnie zmniejszyła się. Co prawda nie zabrakło ciekawych wymian poglądów (jak np. pod artykułami: Amazon jako pierwszy uległ presji i Artysta na 20-funtówkę poszukiwany), to liczba samych komentarzy, jak i osób komentujących była wyraźnie niższa.

W związku z powyższym premią punktową wyróżniam najbardziej aktywne osoby: Magdalenę Grys, Wojciecha Karasia, Marcina Mrowca, Jędrzeja Sobotę i Krzysztofa Więckowskiego. Wszyscy wymienieni uczestnicy otrzymują po 1 pkt.

Pełen ranking publikujemy na stronie:

http://www.olimpiada.edu.pl/kizw4

    


Partnerzy Olimpiady Przedsiębiorczości