Gala X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

Data dodania: 11.06.2015

Jubileuszowa gala Olimpiady Przedsiębiorczości, podsumowująca 10 lat realizacji projektu, odbyła się 10 czerwca br., w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Na uroczystej gali wręczenia dyplomów i nagród zgromadzili się w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego laureaci X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, ich opiekunowie merytoryczni – nauczyciele, dyrektorzy szkół laureatów, rektorzy uczelni ekonomicznych współorganizujących Olimpiadę, przedstawiciele partnerów i sponsorów, instytucji zaprzyjaźnionych oraz mediów.

Zwycięzcom gratulacje złożyli minister Jacek Michałowski, Szef Kancelarii Prezydenta RP, minister Ewa Dudek reprezentująca Ministerstwo Edukacji Narodowej, prof. Eugeniusz Gatnar – członek zarządu Narodowego Banku Polskiego, Mirosław Czyżewski, reprezentujący Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz prof. Marek Rocki, Senator RP. W uroczystości wziął także udział minister Olgierd Dziekoński.

Partnerzy od lat zaangażowani w realizację projektu – Ministerstwo Edukacji Narodowej, Narodowy Bank Polski, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, Wydawnictwo Difin oraz firma Plagiat.pl – otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Podziękowania z rąk ministra Jacka Michałowskiego przyjęli też rektorzy pięciu uczelni współorganizujących zawody – uniwersytetów ekonomicznych w Krakowie, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W trakcie uroczystości prof. Maria Romanowska wygłosiła wykład pt. „Innowacyjne przedsiębiorstwo w nieinnowacyjnej gospodarce”, wskazując na źródła innowacyjności polskich przedsiębiorstw a także na jej bariery.

W trakcie uroczystości ogłoszono hasło kolejnej edycji zawodów „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność”.

Zwycięzcą zawodów został Szymon Łopocz z II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Raciborzu. W swoim wystąpieniu podziękował on swoim kolegom za zdrową rywalizację i życzył im wielu kolejnych sukcesów.

Laureaci, którzy zajęli pięć pierwszych miejsc, i ich opiekunowie merytoryczni otrzymali najnowsze modele iPadów, kolejni − z miejsc 6−15 oraz 16−25 – funkcjonalne tablety. Współorganizatorzy Olimpiady – pięć publicznych uczelni ekonomicznych: SGH w Warszawie oraz uniwersytety ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu – przewidzieli dla zwycięzców indeksy oraz znaczące ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia. Natomiast szkoły laureatów otrzymają pakiety publikacji i prenumeraty, które ułatwią uczniom przygotowania do Olimpiady w kolejnym roku szkolnym.