Rozdano nagrody XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

Data dodania: 16.06.2016

W dniu 13 czerwca br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

Na uroczystości spotkało się 25 najlepszych zawodników, przybyli także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele partnerów Olimpiady i publicznych uczelni ekonomicznych współorganizujących zawody.

Państwa obecność to jednocześnie urodzinowy prezent na 110. rocznicę powstania Szkoły Głównej Handlowej – powiedział rektor SGH, prof. Tomasz Szapiro, witając gości.

Gratulacje złożył laureatom także prof. Ryszard Kokoszczyński, członek zarządu NBP – Partnera Strategicznego Olimpiady. Podkreślił on, że długofalowa inwestycja w edukację ekonomiczną młodych ludzi to działanie niezwykle istotne dla Narodowego Banku Polskiego. Zwracając się do opiekunów merytorycznych uczniów zaznaczył, że żadne słowa i tak nie przyniosą nauczycielom większej radości niż ta, którą daje obserwowanie postępów, jakie czynią uczniowie.

My jako fundacja staramy się wspierać przedsięwzięcia, które kształtują ludzi w taki sposób, aby byli wartościowymi obywatelami i pamiętali o świecie, który jest poza ich wąskim zawodowym kręgiem zainteresowań – zaznaczył Radosław Jasiński z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Partnera Strategicznego Olimpiady, odnosząc się do konieczności inwestycji nie tylko w wiedzę i umiejętności młodzieży, lecz przede wszystkim w ich postawy. Zainwestujcie dobrze swój czas i nie narzekajcie. Pamiętajcie chińskie przysłowie, które mówi: nie narzekaj, że jest ci ciężko, że masz pod górę, bo idziesz na szczyt – dodał w życzeniach dla laureatów.

W trakcie uroczystości prof. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania SGH, wygłosił wykład pt. Pochwała niedoskonałości. Innowacyjność w czasach Nowej Gospodarki, Internetu Rzeczy i heretyków. Dyrektorom najlepszych liceów listy gratulacyjne przekazał ponadto Marszałek Senatu RP, Stanisław Karczewski.

W trakcie spotkania ogłoszono hasło kolejnej edycji zawodów – „Przywództwo w biznesie”.

Odbierając nagrody Konrad Grabowicz, zwycięzca XI edycji, powiedział: Uczestnictwo w gali oraz satysfakcja z wyniku są dla mnie najlepszym wynagrodzeniem starań i przygotowań, które podjąłem. Mam również nadzieję, że wygrana w Olimpiadzie będzie dla mnie kolejnym krokiem na drodze przygody z przedsiębiorczości i ekonomią.

Z kolei Katarzyna Sobczak, która pełniła funkcję opiekuna merytorycznego zwycięzcy, a także laureata drugiej nagrody, przyznała: Jestem dumna, że łacińska sentencja Horacego, która jest na logo naszej szkoły: „sapere aude", czyli „odważ się być mądrym” została wdrożona i zrealizowana przed naszych abiturientów, Konrada i Nikodema.