.: zagrajmy znowu :.

Data dodania: 10.01.2016

Wielka Orkiestra ma swoich gorących zwolenników, ale i zagorzałych przeciwników. Nie zaliczam się ani do jednych, ani do drugich, ale do puszki z czerwonym serduszkiem zawsze wrzucam pewną kwotę. Wcale nie popieram faktu, że organizacja społeczna wyręcza państwo – bo jak inaczej nazwać doposażenie szpitali przez Fundację, której przewodniczy Jerzy Owsiak, ale też doceniam ogrom dobra, jakie Orkiestra niesie chorym ludziom – i tym najmłodszym, i tym w podeszłym wielu. Mocno więc kibicuję wolontariuszom i cieszę się z różnych inicjatyw, których celem jest wspieranie szlachetnych  działań. Właśnie taką, zupełnie nową formą kwestowania jest akcja sieci Euronet, która rozpoczęła się już w sobotę, 9 stycznia. W blisko 4 tysiącach bankomatów z logo Euronet można przekazać pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry. W czasie 24. Finału oprócz standardowych możliwości menu widoczne jest czerwone serduszko z przyciskiem „Wpłać darowiznę”. Aby przelać środki na konto WOŚP wystarczy wybrać wspomnianą opcję, włożyć kartę bankomatową, autoryzować transakcję kodem PIN i podać kwotę nie mniejszą niż złotówka i nie większą niż 500 złotych. Jako potwierdzeni e maszyna wydrukuje Fundacyjne serduszko. Euronet, podobnie jak większość banków, nie pobierze od transakcji ani opłat, ani prowizji.
Kolejna fajna inicjatywa w tegorocznym finale, podobna do tej z poprzedniego roku, to wolontariusze z terminalami płatniczymi. Co prawda nie wszyscy i nie wszędzie (jedynie w 39 miejscowościach), ale to dobre rozwiązanie dla takich, którzy gotówki najzwyczajniej na świecie nie noszą. Udogodnienie zawdzięczamy organizacji płatniczej MasterCard i Bankowi Pekao SA. Płatności można dokonywać zbliżeniowo, przykładając kartę lub smartfon do czytnika lub w sposób tradycyjny. Ważne, że wolontariusze z terminalami są specjalnie oznakowani – oprócz standardowego identyfikatora noszą również specjalne koszulki. Również urządzenia są oznaczone naklejkami z hologramem WOŚP.
Wypada zatem życzyć Orkiestrze hojnych darczyńców, licząc na to, że być może w niedalekiej przyszłości kwestowanie na potrzeby opieki zdrowotnej przestanie być potrzebne.