… różnorodność …

Data dodania: 18.03.2009

Pojawiły się bloki tematyczne na finał olimpiady. Tematy, nie powiem, ciekawe, niektóre nawet bardzo,  poruszające często mało popularne aspekty zarządzania. Mnie jakoś najbardziej zaciekawił – zapewne dlatego że nie spotkałam się wcześniej z tym pojęciem – temat „zarządzanie różnorodnością”. Pogrzebałam oczywiście trochę tu i tam, i już wiem, że branie pod uwagę aspektu różnorodności często maksymalizuje wykorzystanie talentów i wpływa na poprawę zarządzania personelem w organizacji.

Dane Komisji Europejskiej wskazują, że 83% firm stosujących zarządzanie różnorodnością potwierdziło jego pozytywny wpływ na politykę personalną i finansową, ponad 80% zauważyło korzystne zmiany w zasadach organizacji pracy i w procesie rekrutacji. Jakość usług wzrosła według respondentów o blisko 40%, a sprzedaż o ponad 25% w myśl zasady różne perspektywy - lepsze rozwiązania.

No i oczywiście okazało się, że samo pojęcie znane mi nie było, jednak odmianę zarządzania różnorodnością stosowałam intuicyjne w mojej pracy. Bo może uczniowie to nie pracownicy a szkoła to nie firma, ale wiele aspektów zarządzania zasobami ludzkimi wykorzystuję.

M.