… wakacje, znowu są wakacje …

Data dodania: 19.06.2009

Cieszę się jak dziecko z lizaka, że mamy już wakacje. I w związku z tym życzę wszystkim nauczycielom (bo pewnie tak jak ja mają już rozładowane akumulatory na Maksa) oraz uczniom dużo relaksu i słońca .
Ale tak to już w życiu bywa, że nawet wakacje nie powinny być powodem do zaniechania samorozwoju. I tylko proszę o mnie nie myśleć jak o jakiejś szalonej sadystce, ale sami pewnie się już przekonaliście, że ćwiczenie szarych komórek prowadzi do sukcesów. Tegoroczny temat olimpiady, w moim odczuciu, wyjątkowo sprzyja niezaniechaniu poszerzania wiedzy w te wakacje. Lista lektur opublikowana, wiadomo też na jakie aspekty tematu przewodniego zwrócić uwagę – a więc nawet jeśli nie jesteście w posiadaniu podręczników z ww. listy to na plażę tudzież pod namiot można zabrać inne pozycje książkowe dotyczące marketingu, reklamy, PR czy promocji. Bardziej zdeterminowani przyszli olimpijczycy nie powinni zapomnieć o przeczytaniu przed etapem szkolnym opracowania z zarządzania (np.: Podstawy zarządzania R. Giffena). A jeśli nie książki to przynajmniej publikacje internetowe (może niekoniecznie pod namiotek ;)) – w końcu będzie czas na znalezienie ciekawych ale i wiarygodnych stron czy portali tematycznych ( np.).
Swoim uczniom zaproponowałam też aby w przypływie fali wolnego czasu zmierzyli się z nową formą nauki poprzez stworzenie swojego bloga – merytorycznego bloga obejmującego zagadnienia Olimpiady Przedsiębiorczości. Na razie w formie wprawki, a w przyszłości może uda mi się pozyskać fundusze aby zorganizować konkurs na najlepszego przedsiębiorczego bloga w mojej szkole.
Powodzenia!
M.