.: zwykła kolej rzeczy :.

Data dodania: 12.11.2010

Często bywa tak, że podstawą biznesowego sukcesu jest pasja a impulsem do rozpoczęcia działalności staje się zwykła, codzienna sytuacja.
Tak było w przypadku zwycięzców organizowanego przez Agorę Startup Fest – konkursu na najlepszy pomysł przedsięwzięcia gospodarczego związanego z wykorzystaniem  Internetu. Jednak nie tylko nagroda jest tu ważna – liczy się przede wszystkim zaangażowanie i łączenie w jedną spójną całość biznesowych zasad i własnego hobby.
Firma Mind the Kids! zyskała popularność na polskim i włoskim rynku dzięki przezabawnym książeczkom dla dzieci, które krok po kroku pokazują jak narysować psa, kota, dinozaura, szkielet, warszawską Syrenkę i wiele innych. Oprócz ilustracji publikacja zawiera wierszowany opis poszczególnych elementów rysunku – to taka rymowana instrukcja. Co najważniejsze – podoba się dzieciom.
W poszukiwaniu możliwości rozwoju właściciele, pomysłodawcy i autorzy w jednym, a raczej w dwóch osobach – czyli Aleksandra Szkoda (romanistka) i Radek Żabiński (grafik) postanowili zamienić  wersję papierową w cyfrową. Tak powstała aplikacja "How to draw a cat" dla AppStore – sklepu z oprogramowaniem firmy Apple. Nie jest to produkt doskonały – obrazki wyświetlają się na ekranie, lektor czyta instrukcję, jednak proces rysowania odbywa się na papierze. To ma się zmienić w płatnej wersji , która niebawem będzie dostępna.
Mind the Kids! to firma z szansą na międzynarodową karierę,  zapoczątkowaną zwykłą prośbą dziecka o pokazanie, jak narysować gdański ratusz. Przypadek zamieniony w sukces? Wam też życzę takich przypadków!