.: kolejne eliminacje :.

Data dodania: 2.03.2011

Jutro kolejny ważny dzień przed zawodnikami startującymi w okręgowym etapie OP. Z pewnością wszyscy marzą do awansie do finałowej pięćdziesiątki, ale rywalizacja jest trudna i zacięta. Najpierw test – zazwyczaj zawierający pytania i bardzo łatwe, i bardzo trudne. Wielu zawodników narzeka na ujemne punkty, ale praktyka pokazuje, że to jeden z lepszych sposobów na weryfikację wiedzy. „Strzelać” po prostu się nie opłaca, bo bardzo szybko traci się wszystko to, co udało się wypracować dzięki udzieleniu prawidłowych odpowiedzi. Kiedy w etapie szkolnym sprawdzam prace zawodników z mojej szkoły, zawsze boli mnie to, że muszę odejmować punkty. Ktoś, kto bez „strzelania” miałby pewny awans do okręgówki – niestety odpada.  Ale tak to już jest pomyślane. Do case-ów przejdą Ci, którzy nie tylko ugruntowali posiadaną wiedzę, ale również potrafią łączyć fakty i szczególnie dobrze orientują się w otaczającej nas gospodarczej rzeczywistości. Jeśli chodzi o tematykę „przypadków” – same jestem ich ciekawa czym zaskoczą nas autorzy. Może będzie coś związanego z IPO, może z dokumentami finansowymi i wskaźnikami, może opis jakiejś fuzji lub przejęcia. Mogę tylko „gdybać”.
Z całą pewnością jednak wiem, że dzisiejszy wieczór powinniście poświęcić na odpoczynek i relaks, a jutro zjeść zdrowe śniadanie i z optymizmem przystąpić do konkursowych zmagań.
Życzę sukcesu!