.: 30 sekund :.

Data dodania: 9.03.2011

Efekt pierwszego wrażenia osiągamy w ciągu pierwszych 20-30 sekund spotkania… Około pól minuty zabiera osobie zajmującej się rekrutacją pobieżne przejrzenie naszych dokumentów aplikacyjnych… Amerykanie z kolei wcielają w życie ideę Business Speed Dating (BSD), czyli biznesowych randek – twierdząc, że kilkadziesiąt sekund może zdziałać tyle samo, ile kilkugodzinna prezentacja. Wystarczy tylko spotkanie z odpowiednią osobą – szefem lub inwestorem i wygłoszenie kilku, dobrze przygotowanych, zdań dotyczących biznesowej idei. Tego typu mini-prezentacje, zwane też „elevator pitch” rozpowszechniły się w USA w latach osiemdziesiątych XX wieku. Według znawców tematu powinny zamknąć się w 150 – 220 słowach i zawierać informacje o tym, kim jesteśmy, co możemy zaoferować i jakie korzyści odniesie z tego odbiorca. Więcej informacji znajdziecie tutaj lub tutaj.