.: idealna praca dla młodej mamy :.

Data dodania: 25.05.2011

Fundacja Świętego Mikołaja, Millward Brown SMG/KRC oraz Rzeczpospolita to organizatorzy konkursu „Mama w pracy”. Jego celem jest promowanie wszystkich tych stosowanych w przedsiębiorstwach rozwiązań, które umożliwiają i maksymalnie ułatwiają łączenie rodzicielstwa i pracy zawodowej. Należą do nich: elastyczny czas pracy, indywidualnie ustalany harmonogram zadań, wykonywanie w domu części obowiązków zawodowych, dodatkowy płatny urlop macierzyński, opłacanie prywatnej opieki medycznej dla pracownic w ciąży, pokrywanie kosztów niektórych dziecięcych szczepień, możliwość przyprowadzania dziecka do pracy, dobra atmosfera i życzliwość, która otacza młode mamy w firmie. Właśnie na  takie udogodnienia mogą liczyć pracownice przedsiębiorstw – laureatów tegorocznej edycji konkursu. W rywalizacji wzięło udział 112 firm. Ich pracownice wypełniły specjalnie skonstruowaną, anonimową ankietę. Na podstawie odpowiedzi udzielonych przez  6,4 tysiąca kobiet, konkursowa kapituła zdecydowała się przyznać nagrody firmom: Danone (w kategorii dużych przedsiębiorstw, zatrudniających ponad 500 osób), O.K. Centrum Języków Obcych z Lublina (kategoria: średnie przedsiębiorstwa, zatrudniające od 50 do 500 pracowników) oraz olsztyńskiemu Centrum Edukacji „Oskar" (kategoria: małe przedsiębiorstwa, zatrudniające mniej niż 50 osób). Oprócz tego wyróżniono jeszcze 27 zakładów pracy. Ich listę znajdziecie tutaj.