Zaskoczenie czy niekoniecznie?

Data dodania: 13.06.2008

W czerwcowym numerze magazynu „Personel i zarządzanie” opublikowano wyniki „Rankingu uczelni oczami pracodawców” przeprowadzonego przez Polskie stowarzyszenie Zarządzania Kadrami oraz firmę Accenture. 350 dyrektorów personalnych dużych firm wypowiedziało się między innymi na temat tego absolwentów jakiej uczelni najchętniej widzieliby jako swoich pracowników. I tak jak podejrzewałam jeśli chodzi o dziedzinę zarządzania i ekonomii prym wiedzie cały czas SGH (69%), prawników 54% dyrektorów zatrudniłoby po Uniwersytecie Jagiellońskim, natomiast Uniwersytet Warszawski zwyciężył pod kątem: politologii, socjologii, psychologii i pedagogiki.
Czy to oznacza, że inne uczelnie ekonomiczne nie kształcą na wysokim poziomie? Czy może chodzi tu o markę jaką przez lata wyrobiła i gruntowała sobie SGH? …

M.