.: kasa do zgarnięcia :.

Data dodania: 27.10.2012

dolaryAż 100 000 zł może zgarnąć najlepszy w tegorocznym programie Virgin Mobile Academy. W polskiej rzeczywistości to kolejna tego typu inicjatywa - początkujący przedsiębiorcy wcześniej mogli spróbować swoich sił chociażby w konkursie „Pomysł na firmę” organizowanym przez Raiffeisen Bank Polska SA i Gazetę Wyborczą lub też w zmaganiach pod hasłem „Studiuję, pracuję, zarządzam”, które odbywają się pod patronatem Leszka Czarneckiego.

Virgin Mobile Academy pojawiła się niemal dokładnie dwa miesiące po wkroczeniu na rynek nowego operatora telefonicznego, a inaugurację uświetniła obecność sir Richarda Bransona, czwartego na liście najbogatszych ludzi na Wyspach Brytyjskich. Wygląda na to, że całe przedsięwzięcie można traktować jako działania marketingowe, co wcale nie przeczy faktom, że efekty tego typu akcji mogą być niezwykle pozytywne zarówno dla uczestników projektu, jak i osób w ich otoczeniu. W moim przekonaniu, największą korzyścią dla młodych ludzi jest doskonalenie miękkich kompetencji, bezpośredni kontakt z trenerami biznesu oraz ogrom przydatnej wiedzy i praktycznych umiejętności, które można zdobyć na poszczególnych etapach przedsięwzięcia. Twórcy zapowiadają dużą ilość materiałów informacyjnych, specjalne testy kompetencji, warsztaty i tematyczne szkolenia. Jeszcze ważniejsze jest to, że przykładają wagę do zaszczepienia młodym ludziom przekonania, iż każdy dobry pomysł jest warty nie tylko marzeń ale i pracy, po to, żeby się urzeczywistnił. Trzeba działać, aktywnie mierzyć się z rzeczywistością, nigdy się nie poddawać i ciągle próbować na nowo, szukając niesztampowych rozwiązań. To motywuje!

Jako komentarz przytoczę popularne powiedzenie: „wiedzy nigdy dość” – a jeśli dodamy do tego pozytywną motywację, to nawet bez sięgania po najwyższe konkursowe laury, mamy szansę na osiągnięcie sukcesu. Może nim być założenie własnej firmy, ale również umiejętność realizacji swoich nie tylko biznesowych pomysłów… Więcej informacji o Virgin Mobile Academy znajdziecie na tej stronie.