.:jesienna szkoła :.

Data dodania: 6.11.2012

ksiazkiWłaśnie upływa termin przesyłania prac konkursowych, które stanowią przepustkę do Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza, organizowanej po raz siódmy przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. W trakcie trzydniowego seminarium trzydzieści osób, które najciekawiej rozwinęły temat „Wyczerpujące się rezerwy wzrostu gospodarczego w Polsce. Jak temu zaradzić?", spotka się z najlepszymi polskimi ekonomistami: profesorem Leszkiem Balcerowiczem, Aleksandrem Łaszkiem, Grzegorzem Miecugowem, Ignacym Morawskim, Ryszardem Petru, Andrzejem Rzońcą oraz Wiktorem Wojciechowskim. To naprawdę wyjątkowa okazja do pogłębienia wiedzy o sytuacji ekonomicznej Polski, uczestniczenia w dyskusji z prawdziwymi asami oraz możliwość zaprezentowania własnych poglądów na gospodarczą rzeczywistość. I chociaż konferencja adresowana jest do studentów, absolwentów wyższych uczelni i doktorantów, to jednak warto o niej wspomnieć, choćby dlatego, że odbywa się cyklicznie i wkrótce Wy, licealiści, również będziecie mieli szansę uczestniczenia w podobnym przedsięwzięciu.

Osobiście wychodzę z założenia, że każda okazja do poszerzania horyzontów i nawiązywania nowych znajomości jest bardzo cenna i nie można jej przepuścić. Ponadto – problematyka makroekonomiczna oraz jej aspekty związane z finansami publicznymi obecnie są niezwykle ważne – wystarczy popatrzeć tutaj (http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl). Dodatkowym magnesem  jest również perspektywa wysłuchania prof. Balcerowicza – to naprawdę niezwykły człowiek o ogromnej wiedzy i wielkiej łatwości mówienia o skomplikowanych sprawach prostym, barwnym językiem. A przecież podczas seminarium można skonfrontować swoje poglądy z tym, o czym przewodniczący Rady FOR i zaproszeni przez niego goście będą dyskutować.

No cóż – Jesienna Szkoła w tym roku jeszcze bez Was, mam jednak nadzieję, że korzystacie z innych możliwości – takich jak na przykład Kafeteria edukacyjna dla licealistów - Akademia Edukacji Menedżerskiej lub kursy e-learningowe SIGG. Przegapiliście? No cóż – następna szansa za rok. Podobnie jak Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza.

------------------------------------------------------------------------------->

update: Oczywiście pan Grzegorz Miecugow jest przedstwiecielem mediów, twórcą i gospodarzem licznych programów telewizyjnych,audycji radiowych oraz  felietonów. Niewątpliwie na ekonomii się zna, co potwierdza fakt, iż jest laureatem specjalnej nagrody "Ostre pióro" przyznawaną przez Business Centre Club za propagowanie przedsiębiorczości i idei wolnego rynku. Jednak zaliczenie Go do grona wybitnych ekonomistów - jak wynika z tekstu - wydaje się nadużyciem, za co Czytelników przepraszam. (kaga)