.: do szkoły czas :.

Data dodania: 31.08.2013

„To już jest koniec…” – tak swojego czasu śpiewał zespół Elektryczne gitary. I choć w dalszej części tekstu był frazy o tym, że „jesteśmy wolni” i że „możemy iść” – to jednak ten fragment piosenki nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją. Bo wakacyjna wolność się skończyła, a iść bardziej musimy niż możemy – do szkoły oczywiście. Ale oprócz wymienionych „plusów ujemnych” – mamy również „plusy dodatnie” – w rytmie codziennych obowiązków łatwiej będzie zabrać się do przygotowań do kolejnej edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Temat przewodni: „Własna firma” naprawdę jest interesujący – i to nie tylko od strony teorii. Wydaje się, że solidne przygotowanie się do zawodów pozwoli dużej grupie zawodników na poważną przymiarkę do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. I dobrze, bo młodzi ludzie coraz częściej wcale nie chcą czekać na propozycje pracy, tylko biorą los we własne ręce. Z pewnością jest to łatwiejsze wtedy, gdy o prowadzeniu biznesu cokolwiek już się wie, choćby miała być to tylko czysta teoria. A tej jest sporo: wystarczy, że popatrzycie na literaturę IX edycji OP. Kto poważnie myśli o zawodach powinien się z nią zmierzyć, podobnie jak z materiałami edukacyjnymi zamieszczonymi na olimpijskiej stronie. Może warto  również zajrzeć do kursów e-learningowych publikowanych tutaj. Zachęcam Was również do wnikliwego obserwowania tego wszystkiego co w sferze gospodarczej dzieje się wokół nas – bo jest to niewątpliwie skarbnica doświadczeń i źródło inspiracji.
Zatem w nowym roku szkolnym życzę Wam umiejętności wyznaczania celów, wytrwałości w ich osiąganiu, ciągłego dążenia do poznania otaczającej rzeczywistości i wielu sukcesów – również olimpijskich.