Blog

.: pasja pracą :.

Data dodania: 22.01.2015

hobbyThomas Alva Edison twierdził: „Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko co robiłem, to była przyjemność” i w tym, co mówił, naprawdę jest sporo racji. Jeśli ktoś jest w stanie swoją karierę zawodową połączyć z realizacją własnych pasji – zazwyczaj wygrywa, i to nie tylko na polu zawodowym, ale również w życiu prywatnym. Dlatego nie powinien dziwić fakt, iż 60% Polaków chciałoby zarabiać oddając się ulubionemu hobby, przynajmniej takie wnioski wynikły z badania „Everyone in Business”, która zleciła Visa Europe. Agencja Populus w okresie od 8 do 22 sierpnia 2014 r. przepytała 18 124 osób powyżej 18 roku życia z dziewięciu krajów: Francji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Rumunii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch.  Wśród osób chcących zarabiać na swoich zainteresowaniach, 72% planuje rozszerzyć okazjonalną  działalność zarobkową  do pełnowymiarowej firmy. Najwięcej zacięcia w tej materii  prezentują Turcy (84%) oraz Polacy i Hiszpanie (po 77%). 10% ankietowanych w badaniu „Everyone in Business” stwierdziło, że już zarabia na własnych zainteresowaniach i zamiłowaniach, co przynosi im średnio 8 tysięcy złotych rocznie. Oczywiście wszystko zależy od branży: świadcząc usługi  budowlano-remontowe można zarobić 12 tysięcy złotych, w przypadku designerów ta kwota wynosi 11 tysięcy, dla osób wytwarzających biżuterię - 10 tysięcy rocznie, z korepetycje lub opieka nad dziećmi oznacza przychody na poziomie 9 tysięcy złotych. Zazwyczaj na początku hobbystyczny biznes oparty jest o koncepcję e-commerce – czyli działalność ukierunkowaną na zawarcie transakcji przy wykorzystaniu nowych technologii – głównie internetowych. Taki kanał sprzedaży pozwala na dotarcie do możliwie dużej liczby potencjalnych klientów i zaprezentowanie im produktu lub usługi w najbardziej efektywny sposób. Jednocześnie nieodzowne staje się realizowanie płatności bezgotówkowych - to dobry sposób na zwiększenie liczby klientów, wzrost obrotów oraz  ograniczenie kosztów i  usprawnienie przepływ środków pieniężnych.
77% badanych chciałoby, aby takie dodatkowe źródło dochodu zamieniło się w regularną działalność biznesową. Na przeszkodzie ku temu stoją: obawa przed niepowodzeniem, możliwy brak zapotrzebowania na produkt lub usługę  i lęk związany z ponoszeniem wysokich kosztów.
Na potrzeby badania opracowano specjalny quiz, który możecie wypełnić tutaj, przy okazji dowiadując się czy warto zostać swoim własnym szefem, przekształcając swoje pomysły w realny biznes.
(kaga)

Komentarze ():

Partnerzy Olimpiady Przedsiębiorczości